„Žalgiris“ revanšavosi VEF ekipai

2013 02 10 8:31

Už pralaimėjimą Rygoje – atsilyginta. Įvairiapusišką puolimo arsenalą pademonstravęs Kauno „Žalgiris“ (13-1) namie 86:71 (19:21, 25:16, 26:23, 16:11) nugalėjo VEF (9-5) ekipą ir beveik užsitikrino vietą VTB Vieningosios lygos ketvirtfinalyje.

Lapkritį Joano Plazos auklėtiniai Latvijos sostinėje suklupo – 72:77. Tai vienintelis pralaimėjimas per keturiolika rungtynių B grupėje. Pirmąsias dvi vietas grupėje užėmusios ekipos iš karto pateks į ketvirtfinalį.

Per likusius keturis mačus „Žalgiriui“ užtenka laimėti bent vieną kartą arba sulaukti bent vienos Krasnodaro „Lokomotiv“ nesėkmės.

Tai buvo pirmosios Roberto Javtoko rungtynės šį sezoną. Vidurio puolėjas vasarą Lietuvos rinktinės stovykloje patyrė pėdos traumą, gulėsi ant operacinio stalo ir praleido pusę sezono.

Pirmuosius ir vienintelius du taškus iš žaidimo Javtokas pelnė paskutinėmis susitikimo sekundėmis, kai sudrebino VEF krepšį galingu dėjimu. Pergalę įtvirtinęs aukštaūgis žaidė 11 minučių, pataikė 1 baudą iš 2, atkovojo 2 kamuolius ir surinko 4 naudingumo balus.

Tarp Kauno ir Rygos krepšininkų netrūko kietos kovos. Antrajame kėlinyje nesportines pražangas užsidirbo VEF legionieriai Donatas Zavackas ir Earlas Rowlandas.

Techninė pražanga buvo skirta emocijų nevaldžiusiam vyriausiajam treneriui Ramūnui Butautui. Trečiojo kėlinio pabaigoje nesportinė pražanga buvo įrašyta žalgiriečiui Adui Juškevičiui.

Antrojo ketvirčio pabaigoje Marko Popovičius inicijavo šeimininkų spurtą – 7:0. Prieš tai varžovams į nugaras kvėpavę Kauniečiai pradėjo didinti pranašumą pranašumą – 38:32, 44:37.

Per pirmąsias keturias trečiojo kėlinio minutes kauniečiai pelnė trylika taškų be atsako ir sukėlė rimtų nemalonumų Rygos komandai – 57:40. Paskutinio kėlinio pradžioje latviai sumažino atsilikimą – 63:70, tačiau arčiau priartėti prie „Žalgirio“ neįstengė.

Žalgiriečiai neutralizavo VEF lyderį Rowlandą, kuris per 23 minutes pelnė vos 2 taškus (1/9 metimų). Nors įžaidėjas atliko 6 rezultatyvius perdavimus, bet suklydo net 8 kartus surinko -3 naudingumo balus.

Kibiai besigynę „Žalgirio“ žaidėjai perėmė 11 kamuolių ir latvius privertė suklysti net 23 sykius.

„Žalgiris“: Darjušas Lavrinovičius 14 (7 atk. kam., 4 rez. perd.), Mindaugas Kuzminskas 12, Paulius Jankūnas 11, Oliveris Lafayette‘as 10 (4 rez. perd.), Marko Popovičius 9 (5 rez. perd.), Tremmellas Dardenas 9 (4 rez. perd.), Rimantas Kaukėnas 9.

VEF: Willie Danielsas 22, Donatas Zavackas 8, Kristapas Janičenokas 8... Antanas Kavaliauskas 6.

Joanas Plaza („Žalgirio“ vyr. treneris):„VEF yra rezultatyviausia šio čempionato komanda, turi rezultatyviausią žaidėją, puikiai rungtyniauja Europos taurės varžybose. Nėra priežasties, kodėl neturėtume jų negerbti. Suprantu, kad kai kas gali galvoti, kad jaunimas turi žaisti mažiau ar daugiau. Bet vienintelė galimybė tobulėti yra klystant. Jaunimas tobulės tik klysdamas tokiose rungtynėse kaip šiandien. VEF komandoje Tik vienas žaidėjas pelnė daugiau nei 10 taškų, o pas mus septyni žaidėjai pelnė 9 ar daugiau taškų. Mes norime, kad vienas krepšininkas neneštų visos atsakomybės sau ant pečių ir manau, kad tai yra mūsų sėkmės priežastis. Manau, kad niekas negalvojo, jog pirmausime  šiame sezono etape. Mes dėmesį kreipiame ne tik į Eurolygą, bet į visas varžybas, kuriose dalyvaujame. Norime būti pirmi VTB Vieningosios lygos reguliariajame sezone.“