"Žalgiris" - ties bedugnės kraštu

2006 05 17 0:00
LKL finalo serijos varžybos gali baigtis jau rytoj Kaune.
Petro Malūko nuotrauka

Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkai jau rytoj gali iškovoti trečią LKL čempionų titulą per klubo istoriją

"Padarėme didelį darbą - pirmaujame serijos varžybose 3-0", - pareiškė Vilniaus "Lietuvos ryto" vyriausiasis treneris Nevenas Spahija, kai jo ekipa per Lietuvos krepšinio lygos (LKL) finalo serijos rungtynes trečiąkart įveikė Kauno "Žalgirį" (68:65) ir per žingsnį priartėjo prie trečio LKL čempionų titulo klubo istorijoje.

Šįsyk žalgiriečiai gerai gynėsi ir privertė vilniečius vytis juos daugiau kaip tris kėlinius. Sužaidus 33 minutes kauniečiai pirmavo 58:53, tačiau tada po penktą pražangą gavo Paulius Jankūnas ir Jonas Mačiulis. "Lietuvos ryto" krepšininkai tuo pasinaudojo - spurtavo 10:0 ir išsiveržė į priekį 63:58. Viltis laimėti žalgiriečiams sugrąžino Reggie Freemanas - pelnė 5 taškus iš eilės, bet kovoti dėl pergalės Kauno komandai sutrukdė klaidos mačo pabaigoje. Iš pradžių kamuolį prarado Simonas Serapinas, paskui nesėkmingai prasižengė Kenny Andersonas - neleistinai stabdė Robertą Štelmaherį, kuris šio sezono LKL čempionate itin taikliai mėto nuo baudų linijos. Būtent du jo baudos metimai ir lėmė šeimininkų pergalę.

Pasibaigus rungtynėms Spahija pripažino, kad "Lietuvos ryto" vyrai nežaidė taip, kaip jis norėtų, tačiau pažymėjo, jog pergalę Vilniaus komandai padėjo iškovoti ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis: "Kaune puikiai rungtyniavo Tomas Delininkaitis, Robertas Javtokas ir Sandis Buškevicas. Šiandien sėkmingai sužaidė kiti krepšininkai ir mes dar kartą laimėjome".

Strategas mano, kad jo auklėtiniai per finalo rungtynes vis dar dažnai klysta. "Per pirmą mačo pusę praradome 12 kamuolių, po pertraukos - dar 7. Tokioms rungtynėms tai pernelyg didelis skaičius", - aiškino Spahija.

"Žalgirio" vyriausiasis treneris Ainaras Bagatskis po trečios nesėkmės iš eilės buvo prislėgtas, bet nepraradęs vilties: "Vėl labai mažai trūko. Ar dar turime galimybių? Taip, šiuolaikiniame sporte nieko nėra neįmanoma".

Anot trenerio, jo auklėtiniams pavyko išvengti klaidų, kurios žlugdė komandą per pirmus mačus, tačiau šįkart ekipa turėjo sunkumų kitur. "Mano žaidėjai padėdavo vieni kitiems ginantis ir palikdavo laisvus varžovus, o šie nepraleisdavo galimybių pelnyti taškų", - dėstė Bagatskis.

Ketvirtas ir galbūt paskutinis finalo serijos mačas vyks rytoj Kaune, o prasidės 18 val. 45 min.

Rungtynių statistika

LIETUVOS RYTAS - ŽALGIRIS 68:65. Kėliniai: 18:22, 17:15, 14:18, 19:10. "Lietuvos rytas": Jasaitis 15, Štelmaheris 9, House'as 9, Mujezinovičius 9, Nielsenas 8, Šležas 7, Javtokas 5, Delininkaitis 4, Lukauskis 2 (Buškevicas). "Žalgiris": Beardas 20 (10 atk. k.), Freemanas 19, Andersonas 11, Jankūnas 7 (8 atk. k.), Ginevičius 4, Kalnietis 2, Mačiulis 1, Šilinskis 1 (Serapinas, Aleksandrovas). Taiklumas: dvitaškiai 15/29 (51,7 proc.) ir 16/39 (41), tritaškiai 5/20 (25) ir 6/17 (35,3), baudos 23/28 (82,1) ir 15/27 (55,6). Atkovoti kamuoliai 31 ir 28, rezultatyvūs perdavimai 9 ir 10, perimti kamuoliai 9 ir 11, klaidos 19 ir 15, blokuoti metimai 4 ir 1.