"Žalgiris" vilniečiams neleidžia atitrūkti

2008 11 11 0:00

Šeštą pergalę iš eilės Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) iškovojęs Kauno "Žalgiris" pavijo taip pat be pralaimėjimų lygoje žengiančius Vilniaus "Lietuvos ryto" krepšininkus.

Čempiono titulą ginantis "Žalgiris" sekmadienį namie 90:75 (21:17, 20:16, 25:23, 24:19) nugalėjo ketvirtąją vietą užimantį Kėdainių "Nevėžį".

Nugalėtojų ekipoje net du žaidėjai atliko dvigubą dublį: Paulius Jankūnas pelnė 20 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, Tadas Klimavičius atitinkamai - 19 ir 12. 16 Taškų prie pergalės pridėjo Mantas Kalnietis, 15 - Dainius Šalenga.

Iš kėdainiškių, kuriems tai buvo trečias pralaimėjimas per septynerias rungtynes, labiausiai pasižymėjo visus 4 tritaškius įmetęs Benas Veikalas (23 tšk.), Valdas Dabkus (15 tšk. ir 10 atk. kam.) ir Žydrūnas Stankus (13 tšk.).

"Žalgirio" komandoje po ilgos pertraukos aikštelėje pasirodė kurį laiką dėl peties traumos nerungtyniavęs Ratko Varda. O kitas aukštaūgis Lorenas Woodsas, dėl ligos šeštadienį nežaidęs su "Šiauliais", taip pat trumpai pasirodė aikštelėje. Serbas per nepilnas šešias minutes surinko keturis taškus, o amerikietis per dešimt minučių taškų nepelnė.

Čempionate pirmaujanti "Lietuvos ryto" komanda per savaitgalį patyrė nuostolių. Tiesa, nesėkmė aplankė ne žaidėjų, o trenerių kolektyvą. Vyriausiojo trenerio Antano Sireikos asistentui Arvydui Gronskiui per mėgėjų krepšinio lygos rungtynes trūko Achilo sausgyslė. Traumą trečiame kėlinyje patyręs A.Gronskis buvo skubiai išgabentas į ligoninę, ten jam atlikta operacija.

Su langete krepšininkui teks vaikščioti mažiausiai tris savaites. Tačiau ir būdamas su ramentais A.Gronskis pasiryžęs dirbti drauge su komanda.

Permainų įvyko ir penktąją vietą užimančioje "Šiaulių" komandoje. Klubas atsisveikino su 22 metų 197 cm ūgio gynėju Laimonu Lukoševičiumi. Krepšininkas nuo 2005 metų kelis kartus buvo apsivilkęs "Šiaulių" marškinėlius, bet komandoje vis neįsitvirtindavo, todėl buvo skolinamas Pasvalio "Pieno žvaigždėms". Šį sezoną Laimonas žaidė tik per dvejas LKL rungtynes. Nepatenkintas, kad gauna mažai laiko rungtyniauti, gynėjas paprašė jį išleisti į kitą komandą.