"Žalgiris" vos išsigelbėjo

2006 04 29 0:00

Iš duobės neišlipanti Kauno "Žalgirio" ekipa Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pirmajame pusfinalio mače vos išvengė pralaimėjimo - kauniečiai namie tik po dviejų pratęsimų 105:102 palaužė "Šiaulių" krepšininkus.

Prieš didžiąją pertrauką žalgiriečiai buvo įgiję 15 taškų pranašumą, tačiau antrąją mačo dalį sėkmingiau sužaidė svečiai. Jie pavijo varžovus ir iki ketvirtojo kėlinio pabaigos likus žaisti 6 minutes atsiliko tik dviem taškais. Likus trims sekundėms rezultatas buvo lygus - 78:78. Žalgiriečiai dar turėjo progą išplėšti pergalę, tačiau Manto Kalniečio mestas tritaškis buvo netaiklus, o Simonas Serapinas, atkovojęs kamuolį, prametė iš po krepšio.

Per pirmąjį pratęsimą išsiaiškinti nugalėtojo irgi nepavyko, nors kauniečiai turėjo progą išplėšti pergalę. Per antrąjį tiksliau sužaidė žalgiriečiai.

"Šiaulių" treneris Aloyzas Rudys gyrė komandą už kovingumą ir pademonstruotą charakterį. "Mums stigo Fortūnos šypsnio, nors pergalę galėjome išplėšti ir per pagrindinį laiką - lemiamu momentu reikėjo taikliau mesti baudas", - apgailestavo šiauliečių strategas. "Žalgirio" treneris Ainaras Bagatskis po rungtynių pažymėjo, kad komanda tik pirmus du kėlinius žaidė kaip gali. "Nors buvau įspėjęs, kad šiauliečiai garsėja snaiperiais, jiems leidome įsimėtyti ir pajusti žaidimo ritmą. Pirmiausia turime gerbti save ir kantriai gintis visas rungtynes, o ne pirmus du kėlinius", - savo auklėtiniams priekaištavo Bagatskis.

Rungtynių statistika

ŽALGIRIS - ŠIAULIAI 105:102. Kėliniai: 23:17, 28:19, 12:21, 15:21, 13:13, 14:11. ŽALGIRIS: Beardas (12/16 dvitaškių, 13 atkovotų kamuolių) 26, Ginevičius (4/9 tritaškių, 8/9 baudų) 26, Serapinas 14, Jankūnas 10 (15 atkovotų kamuolių), Freemanas 9, Kalnietis 7, Mačiulis 4, Šilinskis 4, Andersonas 4. ŠIAULIAI: Jomantas 31, Masiulis 22, Ruikis 16, Pakamanis 14, Mažutis 5, Vaičiūnas 5, Danusevičius 5, Klimavičius 4 (Pauliukėnas, Vaškys). Taiklumas: dvitaškiai 31/59 (53 proc.) ir 25/50 (50), tritaškiai 8/27 (30) ir 10/27 (37), baudos 19/28 (68) ir 22/38 (58). Atkovoti kamuoliai 51 ir 42, perimti kamuoliai 12 ir 10, padarytos klaidos 14 ir 16.