Žinių sprintas

2007 06 15 0:00

LENGVOJI ATLETIKA. Latvijoje vykusiose tarptautinėse lengvaatlečių varžybose "Rygos taurė 2007", turinčiose Europos lengvosios atletikos asociacijos (EAA) "Permit Meeting" statusą, sėkmingai pasirodė Lietuvos atstovai. Moterų 100 m bėgimo nugalėtoja tapo Lina Grinčikaitė (11,59 sek.), aplenkusi Audrą Dagelytę (11,77 sek.). Edita Lingytė finišavo ketvirta (11,90 sek.). 200 m bėgime vėl triumfavo Lina Grinčikaitė - 23,45 sek., tai - jos asmeninis rekordas bei penktas rezultatas per visą Lietuvos lengvosios atletikos istoriją. Vyrų šuolių į aukštį rungtyje antras buvo Nerijus Bužas - 2,21 m. Tai geriausias sezono rezultatas Lietuvoje ir penktas per visą šios rungties istoriją šalyje. Aukščiau yra šokę tik Rolandas Verkys (2,34 m, 1991), Kęstutis Šapka (2,25, 1974), Gintaras Varanauskas (2,25 m, 1995) ir Raimundas Kazlauskas (2,24 m, 1978). Eglė Balčiūnaitė pagerino asmeninį rekordą: iškovojo antrąją vietą 800 m bėgime (2:05,68 sek.).

PLAUKIMAS. Naują pasaulio rekordą moterų 50 m peteliške rungtyje "Mare Nostrum" turnyre Ispanijoje pasiekė švedė Therese Alshammar - 25,46 sek. Ankstesnis rekordas (25,57 sek.) nuo 2002 metų priklausė kitai Švedijos plaukikei Annai Karin Kammerling.

KREPŠINIS. Trečiosiose Graikijos vyrų krepšinio čempionato finalo serijos rungtynėse ULEB Eurolygos čempionas Atėnų "Panathinaikos" komanda su Ramūnu Šiškausku ir Robertu Javtoku trečiadienį namie po pratęsimo 86:85 (28:20, 12:22, 20:21, 18:15, 8:7) nugalėjo Arvydo Macijausko Pirėjo "Olympiacos" ekipą ir dabar pirmauja serijoje iki trijų pergalių 2:1. Nugalėtojams R.Šiškauskas pelnė 9 taškus, R.Javtokas nerungtyniavo. A.Macijausko sąskaitoje - 14 taškų. Ketvirtos finalo serijos rungtynės vyks Pirėjuje.

Pirmosiose Italijos elitinės vyrų krepšinio lygos ("Serie A") finalo iki trijų pergalių rungtynėse reguliariojo sezono nugalėtoja Rimanto Kaukėno Sienos "Montepaschi" komanda su Rimantu Kaukėnu namie 81:71 nugalėjo Bolonijos "VidiVici" krepšininkus. Lietuvis nugalėtojams pelnė 17 taškų. Antrąsias rungtynes ekipos žais šiandien Bolonijoje.

BEISBOLAS. Antrą pergalę iš eilės aštuonių klubų Europos C.E.B. taurės kvalifikaciniame B diviziono turnyre Lenkijoje iškovojo bei vietą pusfinalyje užsitikrino Lietuvos pirmenybių bronzos medalininkė Vilniaus "Juodojo vikingo" ekipa, A pogrupyje 11:1 sutriuškinusi Rybniko "Silesią" (Lenkija). Dvi geriausios A ir B pogrupių komandos pusfinalyje tęs kovą dėl vienintelio kelialapio į pagrindinį CEB taurės turnyrą.

DVIRAČIAI. Kanadoje vykstančių daugiadienių dviratininkių lenktynių ketvirtajame etape vėl ketvirta finišavo bei bendrojoje įskaitoje lenktynių lyderės poziciją išsaugojo "Safi-Pasta Zara Manhattan" komandai atstovaujanti Diana Žiliūtė. Ji nuo antrąją vietą išsaugojusios rusės Aleksandros Burčenkovos atsiplėšė 82 sekundėmis.

TENISAS. Anglijoje vykstančio ATP serijos "The Artois Championships" vyrų teniso turnyro (prizų fondas 680 tūkst. eurų) antrajame rate nugalėtojo titulą gynęs australas Lleytonas Hewittas 6:7

(5:7), 6:7 (2:7) pralaimėjo prancūzui Jo-Wilfriedui Tsongai bei pasitraukė iš tolesnės kovos. Kitas prancūzas Nicolas Mahutas 6:3, 6:7 (2:7), 6:3 nugalėjo švedą Joną Bjorkmaną (11).

BADMINTONAS. Trečią pergalę iš eilės komandiniame pasaulio badmintono čempionate Škotijoje iškovojo bei 5-ojo diviziono keturių komandų A grupės nugalėtoja tapo Lietuvos rinktinė. Lietuvos ekipa 4:1 privertė pasiduoti antrąją vietą grupėje užėmusius Slovėnijos badmintonininkus. Tęsdama kovą dėl 5-ojo diviziono nugalėtojos titulo Lietuvos rinktinė šiandien susitiks su B grupės nugalėtoja Airijos ekipa. Prieš dvejus metus Kinijoje vykusiame čempionate Lietuvos badmintono rinktinė 5-ajame divizione buvo antra, o bendrojoje pirmenybių įskaitoje užėmė 32-ąją vietą.