Žlugusi olimpinė svajonė

2015 06 25 18:57
Turkijos krepšininkės sužlugdė lietuvių svajones. FIBA-Europe nuotrauka

Europos moterų krepšinio čempionate Budapešte Lietuvos rinktinė pralaimėjo ketvirtfinalio dvikovą, o po to prarado viltis patekti į Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.

Ketvirtfinalyje Lietuvos krepšininkes nugalėjo Baltarusijos rinktinė, laimėjusi rungtynes 68:66 ir prasibrovusi į pusfinalį.

Ketvirtfinalio dvikovos pirmame kėlinyje Lietuvos komanda neteko savo lyderės, nugaros skausmus pajutusios Gintarės Petronytės. Be jos lietuvės sutriko ir leido varžovėms nutolti 19 taškų skirtumu. Bet kaip ne kartą buvo šiose pirmenybėse, lietuvaitės sugebėjo ir vėl priartėti prie varžovių. Likus žaisti 1,5 sek. Lietuvos komanda galėjo išplėšti pratęsimą, tačiau Sandra Linkevičienė nepataikė dvitaškio metimo.

Per pirmuosius du kėlinius Lietuvos rinktinė pelnė vos 19 taškų. Antroje rungtynių dalyje, krepšį atakuodamos solidžiu 61 proc. taiklumu - įmetė 47.

"Nemanau, kad komanda buvo nusiteikusi tinkamai. Tikiuosi, kad rasime jėgų ateinančioms rungtynėms ir turėsime šansą kovoti dėl olimpinio kelialapio", - po pralaimėjimo sakė rinktinės treneris Mantas Šernius.

Vakar varžybose dėl 5-8 vietų Lietuvos krepšininkės stojo į žūtbūtinę kovą su Turkijos ekipa, kuri ketvirtfinalyje 63:75 pralaimėjo Serbijai. Norint tęsti kovą dėl vietos Rio, mūsiškėms buvo būtina pergalė. Tačiau jei išvakarėse lietuvaitės sėkmingiau sužaidė rungtynių pabaigą, tai vakar išsikvėpė po pertraukos.

Įpusėjus dvikovai Lietuvos rinktinė buvo priekyje 32:30. Trečią ketvirtį sėkmingiau pradėjo turkės, po spurto 10:1 atitrūkusios 40:33. Bet lietuvės greitai pavijo varžoves. Vis tik jos neatlaikė įtampos. Likus žaisti pusantros minutės Turkijos ekipa atitrūko 7 taškais, o po to savo persvarą dar padidino - 57:66.

Vakarykštėse rungtynėse Lietuvos komandą žemyn tempė klaidos - lietuvės kamuolį prarado net 22 kartus (varžovės - 15). Be to, varžovės sėkmingiau kovojo ir dėl atšokusio kamuolio (29 prieš 35), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (13 prieš 18) bei perėmė daugiau kamuolių (4 prieš 14).

Šeštadienį M. Šerniaus auklėtinės Budapešte žais dėl 7-osios vietos. Lietuvių varžovės paaiškės šiandien. Šių rungtynių rezultatas jau nieko nebelems, nes visos viltys pirmą kartą patekti į olimpines žaidynes žlugo po pralaimėjimo Turkijai. Pagal varžybų sistemą tiesioginį kelialapį į Rio de Žaneiro olimpiadą gaus tik Europos čempionės, o 2-5 vietą užėmusios ekipos žais papildomame atrankos turnyre.

Lietuva - Baltarusija 66:68 (10:16, 9:17, 24:18, 23:17). K. Nacickaitė 21, M. Grigalauskytė 13, M. Solopova ir V. Kuktienė - po 7, S. Okockytė 6, G. Petronytė ir G. Gutkauskaitė - po 4, E. Šikšniūtė ir S. Linkevičienė - po 2; A. Veremejanka 15, T. Lichtarovič 14, L. Harding 12, K. Snycina 11 M. Papova 10.

Lietuva - Turkija 57:66 (16:16, 16:14, 10:13, 15:23). G. Petronytė 18, S. Okockytė 10, K. Nacickaitė 9, V. Kuktienė 8, M. Solopova 6, G. Gutkauskaitė, S. Linkevičienė ir M. Grigalauskyė - po 2; N. Yilmaz 17, I. Alben 16, L. Sanders 14, B. Vardarli Demirmen 9.