Trys muškietininkai: (iš kairės) Metų sportininkas G.Titenis, geriausias šalies treneris R.Kurtinaitis ir nenugalimos komandos kapitonas S.Babrauskas.

Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) 2009 metų šalies sporto visuomenės šviesuliais paskelbė dviratininkę Simoną Krupeckaitę, plaukiką Giedrių Titenį, Vilniaus vyrų krepšinio komandą "Lietuvos rytas" ir jos galvą R.Kurtinaitį.

Metų laureatus šalies sporto žurnalistai renka nuo 2005-ųjų.

Pirmasis įvertinimas.

2009-ųjų ryškiausioms Lietuvos sporto žvaigždėms vakar Vilniuje LSŽF surengtose iškilmėse įteikti diplomai ir prizai. Tiesa, nebuvo - S.Krupeckaitės, ji šiuo metu Kolumbijoje rengiasi kitų metų startams. O Metų geriausio sportininko prizą gavęs G.Titenis pasidžiaugė, kad toks garbingas titulas - pirmasis jo pripažinimas Lietuvoje. Ilgai netrukęs plaukikas išskubėjo į Anykščius, kur vyksta šalies čempionatas. Beje, Giedrius užsiminė, kad Anykščiuose baseino niekas neuždaro, tad, priešingai nei vargšai kolegos vilniečiai, jis turi kur treniruotis. O trečiąją vietą šioje nominacijoje užėmęs Europos čempionas irkluotojas Mindaugas Griškonis ta tema pridūrė: "Jei iš ežerų vandens neišsems, ir mes turėsime kur treniruotis kitą sezoną."

Kalba rezultatai

Treko dviratininkės 27-erių S.Krupeckaitės šių metų rezultatai komentarų nesiprašo: pasaulio čempionate Lenkijoje 500 m distancijoje ji laimėjo asmenines lenktynes ir pasiekė pasaulio rekordą, be to, iškovojo bronzą olimpinėje sprinto rungtyje, laimėjo Europos čempionato daugiakovės varžybas ir šventė pergalę keliuose pasaulio taurės etapuose. Simona surinko daugiausia - net 90,1 proc. sporto žurnalistų balsų.

20 metų G.Titenis šiemet kaip viesulas įsiveržė į pasaulio plaukimo elitą - jis pasaulio čempionate plaukdamas 200 m krūtine iškovojo bronzą ir pagerino seniai "liestą" Lietuvos rekordą. Geriausiu sportininku Giedrių pripažino 44,8 proc. balsavusiųjų.

Intrigos nebuvo

Metų komandos ir Metų trenerio rinkimuose intrigos nebuvo - mūsų atmintyje dar gyvas įspūdingas "Lietuvos ryto" krepšinio komandos sezonas. Per sezoną ji iškovojo net penkis titulus - laimėjo BBL prezidentų taurę, Lietuvos krepšinio federacijos taurę, LKL čempionatą, BBL čempionatą ir Europos taurės turnyrą. Pastaroji pergalė vilniečiams atvėrė duris į Eurolygą, kurioje šį sezoną jie garbingai atstovauja Lietuvos krepšiniui. Keturis pastaruosius titulus rytiečiai laimėjo vadovaujami 49-erių trenerio R.Kurtinaičio. Renkant geriausią komandą už "Lietuvos rytą" balsavo 75 proc. sporto žurnalistų, o R.Kurtinaičiui atiteko 70,5 proc. jų balsų.

Vakar iškilmėse dalyvavo R.Kurtinaitis ir keturi jo muškietininkai: Martynas Gecevičius, Artūras Jomantas, Justinas Sinica ir komandos kapitonas Steponas Babrauskas. Šiuos bei likusius krepšininkus R.Kurtinaitis pavadino puikiais įrankiais, padėjusiais komandai iškovoti tiek daug titulų.

Ten pat vakar pagerbti ir sporto žurnalistai. LSŽF prezidiumas R.Grinbergienės premijos laureate už ryškiausius metų darbus paskelbė 32-ejų sporto žurnalistę Eglę Šilinskaitę, A.Krukausko premija už gyvenimą, paskirtą sporto žurnalistikai, atiteko 86 metų Aleksandrui Icikavičiui.

LSŽF rinkimų rezultatai

Metų sportininkė

1. Simona Krupeckaitė (dviračių sportas, trekas) - 90,1 proc. balsų

2. Margarita Čiuplytė (kiokušin karatė) - 5,8

3. Lina Grinčikaitė (lengvoji atletika) - 3,9

Metų sportininkas

1. Giedrius Titenis (plaukimas) - 44,8 proc.

2. Virgilijus Alekna (lengvoji atletika) - 14,2

3. Mindaugas Griškonis (irklavimas) - 12,2