Žurnalistų laurai - plaukikei ir kanojininkui

2012 12 18 6:03
R.Meilutytė ir jos treneris J.Ruddas gavo Lietuvos sporto žurnalistų balsų daugumą./Sauliaus Ramoškos nuotrauka

Londono olimpinė čempionė plaukikė Rūta Meilutytė ir jos treneris Jonas Ruddas, ten pat sidabro medalį pelnęs kanojininkas Jevgenijus Šuklinas, Lietuvos vaikinų (iki 20 metų) krepšinio rinktinė - jie tapo 2012-ųjų geriausiais.

Lietuvos sporto žurnalistų federacija (LSŽF) tradicinėje savo narių apklausoje jau aštuntą kartą išrinko geriausius krašto sportininkus.

Smagiai leido laiką

LSŽF narių apklausoje R.Meilutytė gavo 73,7 proc. balsų. 15-metė plaukikė, kurią treniruoja britas J.Ruddas, Londono olimpinėse žaidynėse iškovojo aukso medalį 100 m plaukimo krūtine varžybose.

Patvirtindama, jog žurnalistai neapsiriko jai skirdami pirmąją vietą, jaunoji sportininkė sekmadienį Turkijoje pasibaigusiame pasaulio plaukimo trumpajame baseine (25 m) čempionate savo kolekciją papildė dviem aukso ir vienu sidabro apdovanojimu. Rūta triumfavo 50 m ir 100 m krūtine varžybose bei užėmė antrąją vietą 100 m kompleksinio plaukimo rungtyje.

Apdovanojimų ceremonijoje pirmadienį Rūta negalėjo dalyvauti - po planetos pirmenybių ji iškart grįžo į Plimutą (Angliją), kur mokosi ir treniruojasi.

"Gerai laiką praleidau", - tiesiogiai internetu sportininkų pagerbtuvėse pasaulio čempionatą reziumavo plaukikė. Savaitgalį Anykščiuose ji dalyvaus Lietuvos plaukimo čempionate.

"Būdama maža esu plaukusi Anykščiuose, o dabar plauksiu renovuotame baseine", - starto gimtinėje nekantriai laukė sportininkė.

Geriausių komandų rinkimuose antroji vieta atiteko pasaulio jaunių paplūdimio tinklinio čempionėms M.Povilaitytei ir I.Dumbauskaitei./Ritos Stankevičiūtės nuotraukos

Kariuomenė pripažino Laurą

Antrąją vietą rinkimuose užėmė praėjusių metų laureatė šiuolaikinės penkiakovės atstovė Laura Asadauskaitė. Šventiniame pagerbime dalyvavusi olimpinė bei Europos čempionė ir šių metų pasaulio taurės laimėtoja vakar sužinojo, jog ja geriausiąja sportininke pripažino ir Lietuvos kariuomenė. Laura yra Krašto apsaugos savanorių pajėgų Didžiosios Kovos apygardos 8-osios rinktinės karė savanorė.

Trečioji vieta LSŽF rinkimuose atiteko dviratininkei Simonai Krupeckaitei. Ji šių metų pasaulio čempionate iškovojo sidabro medalį sprinto lenktynėse, o Europos pirmenybėse pelnė du aukso (komandų sprintas, keirinas) ir vieną bronzos (sprintas) apdovanojimą.

Pastasuosius dvejus metus geriausiomis rinktos L.Asadauskaitė (kairėje) ir S.Krupeckaitė šiemet tapo rinkimų prizininkėmis.

Visagine daugėja irkluotojų

Geriausio sportininko rinkimuose Londono olimpinių žaidynių vicečempionui 27-erių J.Šuklinui atiteko 60,3 proc. balsų.

"Tokio titulo dar neturėjau. Dabar jau turėsiu", - džiaugėsi šiuo metu Portugalijoje stovyklaujantis J.Šuklinas. Paklaustas, ar po jo sidabrinio irklavimo Londone padaugėjo norinčių šia sporto šaka užsiimti vaikų, J.Šuklinas nestokojo humoro: "Nežinau, kaip Lietuvoje, bet pas mus, Visagine, nemažai vaikų panoro irkluoti."

Į Lietuvą J.Šuklinas grįš, pasak jo, per pasaulio pabaigą - gruodžio 21-ąją.

Antrąją ir trečiąją vietas užėmė taip pat Londono olimpiados prizininkai - bronzos medalius iškovoję boksininkas Evaldas Petrauskas ir imtynininkas Aleksandras Kazakevičius. Boksininkas nedalyvavo pagerbtuvėse, nes šiuo metu sėkmingai dalyvauja Kaliningrade (Rusija) vykstančiame Europos bokso olimpinių vilčių (19-22 metų) čempionate. Pirmadienį E.Petrauskas pusfinalyje 19:8 nugalėjo ukrainietį Olegą Nekliudovą ir šiandien lemiamoje dvikovoje susitiks su šeimininku Avaku Uzlianu.

Kanojininkas J.Šuklinas savo kolekcijoje dar neturėjo LSŽF titulo.

Tinklininkės pastebėtos

Geriausios komandos titulas atiteko Europos čempionei Lietuvos vaikinų (iki 20 metų) krepšinio rinktinei, o jos treneris Kazys Maksvytis geriausių trenerių rinkimuose užėmė trečiąją vietą.

Geriausių komandų rinkimuose antroji pozicija atiteko pasaulio jaunių (iki 19 metų) paplūdimio tinklinio čempionėms Ievai Dumbauskaitei ir Monikai Povilaitytei, o trečioji - Lietuvos krepšinio čempionei Kauno "Žalgirio" komandai.

Geriausiu metų treneriu išrinktas R.Meilutytės treneris britas J.Ruddas (32,7 proc.), antras liko boksininką E.Petrauską ant olimpinių žaidynių prizininkų pakylos nuvedęs Vladimiras Bajevas (19,2 proc.).

Kartu su sportininkais bus pasveikinti ir 2012-ųjų Lietuvos sporto žurnalistikos laureatai, jiems bus įteiktos šviesios atminties kolegų Romos Grinbergienės ir Aleksandro Krukausko premijos. R.Grinbergienės premija už ryškiausius metų darbus paskirta ilgametei Lietuvos televizijos žurnalistei Gintarei Grikštaitei, o A.Krukausko premija už gyvenimą, paaukotą sporto žurnalistikai, skirta šiemet 80-metį švenčiančiam Kaziui Kilčiauskui.

Sykiu vakar apdovanoti ir neaolimpinių sporto šakų geriausi sportininkai. Jais tapo kiokušin karatė Europos čempionė Margarita Čiuplytė ir pasaulio sambo čempionas Sergejus Grečicha.

M.Čiuplytė šiemet triumfavo Europos čempionate absoliučioje kategorijoje.

Geriausios komandos titulas atiteko Europos čempionei Lietuvos vaikinų (iki 20 metų) krepšinio rinktinei.