Žurnalistų numylėtinis prisidėjo prie pergalės

2009 04 20 0:00
Per 28 minutes Ž.Ilgauskas (dešinėje) prasižengė tik kartą ir nepadarė nė vienos klaidos.

Reguliariojo NBA sezono nugalėtojai Klivlendo "Cavaliers" krepšininkai Rytų konferencijos ketvirtfinalį su Detroito "Pistons" pradėjo įtikinamai.

Šeštadienį "Cavaliers" savo arenoje, kurioje per sezoną pralaimėjo tik dukart, 102:84 (30:25, 27:20, 21:20, 24:19) įveikė "Pistons" krepšininkus ir serijoje iki keturių pergalių pirmauja 1:0. Antrosios rungtynės Klivlende bus žaidžiamos antradienį.

Prie pirmosios pergalės atkrintamosiose varžybose Žydrūnas Ilgauskas prisidėjo dvigubu dubliu - per 28 minutes pelnė 12 taškų (2-5/12, 1-2/2) ir atkovojo 10 kamuolių. Taip pat jis atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei blokavo varžovo metimą. Lietuvis prasižengė tik kartą ir nepadarė nė vienos klaidos.

Prieš ketvirtfinalio seriją Lietuvos krepšininkas sulaukė Ohajo valstijos žurnalistų įvertinimo. Jam įteiktas Austino Carro apdovanojimas, kuris kasmet skiriamas geriausiai su žiniasklaida bendraujančiam žaidėjui. Žurnalistų nuomone, Ž.Ilgauskas šį sezoną puikiai bendradarbiavo su komandos aistruoliais ir bendruomene.

"Cavaliers" ekipoje šeštadienį rezultatyviausiai žaidė LeBronas Jamesas. Jo sąskaitoje 38 taškai, 8 sugriebti kamuoliai bei 7 rezultatyvūs perdavimai.

Detroito ekipoje sėkmingiausiai rungtyniavo Rodney Stuckey (20 tšk.) ir Richardas Hamiltonas (15).

Kiti ketvirtfinalių rezultatai. Rytų konferencija: Bostono "Celtics" - Čikagos "Bulls" 103:105 (po pratęsimo; serija 0:1). Vakarų konferencija: San Antonijaus "Spurs" - Dalaso "Mavericks" 97:105 (serija 0:1), Portlendo "Trail Blazers" - Hiūustono "Rockets" 81:108 (serija 0:1).

Beje, NBA trenerių asociacija paskelbė, kad formaliai šių metų atkrintamąsias varžybas skirs Chuckui Daly. Per visas atkrintamąsias varžybas ekipų treneriai turės prisisegę ženkliuką su užrašu CD, taip parodydami paramą buvusiam treneriui Ch.Daly, kuriam šių metų vasario mėnesį buvo diagnozuotas vėžys.