Žvaigždžių diena: publiką sužavėjo LSKL šventė

2007 01 31 0:00
Nauju LSKL "Oro karaliumi" tapo Kauno kolegijos auklėtinis Paulius Parachomikas.
LSKL nuotrauka

Minios žiūrovų, susirinkusių į Kauno sporto halę, negalėjo atsistebėti puikiu Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) Žvaigždžių dienos renginiu. "Ką dar galima sugalvoti? Ar Lietuvos (LKL) ir Baltijos (SEB BBL) krepšinio lygų Žvaigždžių dienos irgi bus tokios pat įspūdingos kaip LSKL?" - skirstydamiesi iš LSKL šventės svarstė žiūrovai.

O pasigirti studentai turėjo kuo. Visus sužavėjo įspūdinga LSKL Žvaigždžių dienos programa, kurioje dalyvavo daug žinomų šalies atlikėjų. Per renginį buvo pasiektas dėjimų į krepšį Lietuvos rekordas. Studentai varžėsi ne tik tritaškių ir dėjimų į krepšį konkursuose, bet ir kovojo komandinių estafečių varžybose.

Lietuva atkeršijo Kaunui

Per Žvaigždžių dienos rungtynes, kaip ir praėjusiais metais, Kauno studentų rinktinė žaidė su likusių Lietuvos aukštųjų mokyklų studentais. Pergalę rezultatu 105:98 iškovojo Lietuvos studentų rinktinė. Ji atsirevanšavo kauniečiams už nesėkmę per praėjusio sezono šventę.

Prasidėjus rungtynėms komandos kelias minutes žaidė apylygiai, tačiau Arnui Labuckui pelnius tritaškį Lietuvos rinktinė įgijo 5 taškų persvarą (13:8). Baigiantis kėliniui šalies universitetų ekipa ir toliau džiugino žiūrovus gražiomis atakomis bei dėjimais į krepšį ir padidino pranašumą iki 17 taškų (39:22).

Naudingiausiu mačo žaidėju sirgaliai išrinko vieną rezultatyviausių Kauno komandos krepšininkų Vytenį Jasikevičių. Už jį balsavo beveik 300 aistruolių. Antras liko Lietuvos rinktinės lyderis Labuckas, trečias - kaunietis Artūras Milaknis. Jasikevičius buvo apdovanotas televizoriumi.

Dėjimų į krepšį konkurso finale kovojo Kauno kolegijos auklėtinis Paulius Parachomikas ir Kauno technologijos universiteto studentas Darius Kalnutis. Beje, LSKL pateikė staigmeną - svečių teisėmis į finalą pakvietė praėjusių metų nugalėtoją Mantą Kalnietį. Tačiau geriausią rezultatą pasiekė ir "Mūsų laiko" įsteigtą prizą pelnė Parachomikas. Visi trys jo dėjimai buvo sėkmingi. Parachomikas surinko 73 taškus, Kalnietis - 63 (vienas dėjimas nepavyko).

LSKL tolimų metimų konkursą laimėjo Šiaulių universiteto studentė Lina Aglinskaitė ir Vytauto Didžiojo universiteto krepšininkas Povilas Šakinis. Taikliausi LSKL metikai buvo apdovanoti piniginiais prizais (po 1000 litų).

Per Kauno merginų ir likusių Lietuvos universitetų atstovių rungtynes taip pat netrūko intrigos ir atkaklios kovos. Jas rezultatu 59:50 laimėjo Lietuvos rinktinė. Studentės žaidė keturis kėlinukus po 8 minutes. Kas nugalės, tapo aišku tik paskutinėmis mačo akimirkomis.

Naudingiausia rungtynių žaidėja išrinkta Lietuvos rinktinės lyderė Aglinskaitė. Ji pelnė 18 taškų.