Žvaigždžių fiesta mėgavosi uteniškiai

2009 02 17 0:00
"Taikliojo dueto" konkursą laimėjusi TEO gynėja A.Rinkevičiūtė Utenos arenoje pasirodė leisdamasi lynu.
Irmanto Sidarevičiaus (ELTA) nuotrauka

Oficialiai dar neatidarytoje naujoje Utenos arenoje sekmadienį tris valandas karaliavo krepšinis ir Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) žvaigždės.

Renginio kulminacija tapo mišrių komandų dvikova, kurioje vietos "Juventus" 65:61 (18:15, 11:14, 20:20, 16:12) nugalėjo LMKL komandą. Naujajame Utenos sporto komplekse vykusią šventę stebėjo 3000 krepšinio mėgėjų.

Kovojo dėl pinigų.

Mačo nugalėtojai paaiškėjo tik po pratęsimo, mat pagrindinis laikas (3 kėliniai po 7 minutes) baigtas taikiai - 49:49. Per papildomas penkias minutes šviesos salėje buvo užgesintos, žaidėjams padėjo tik paskui juos sukiojamos prožektorių šviesos. Ekipos žaidė negailėdamos jėgų, mat varžėsi dėl 10 000 litų piniginio prizo.

Kad vyrukai galingomis atakomis nepiktnaudžiautų ir taip neužgožtų merginų, jiems taisyklės buvo pasunkintos: vaikinų tolimas metimas buvo vertinamas 2, o dvitaškis metimas - 1 tašku.

"Juventus" komandoje rezultatyviausia buvo 18 taškų surinkusi Rita Milieškienė, ji pripažinta naudingiausia "Juventus" žaidėja. Po 13 taškų pridėjo Crystal Langhorne ir Eimutis Petravičius.

LMKL ekipai 20 taškų pelnė Aušra Bimbaitė, 17 taškų pridėjo Gintarė Petronytė. 5 taškus įmetęs Raimondas Ambrulaitis išrinktas naudingiausiu LMKL komandos žaidėju.

Taikliausioji žaidžia Klaipėdoje

Praėjusių metų "LMKL snaiperės" konkurso nugalėtojai Mildai Sauliūtei iš Marijampolės "Arvi" nepavyko apginti titulo. Ji pusfinalyje surinko 11 taškų ir pasirodymą baigė. Taikliausia tritaškininke tapo Klaipėdos "Lemminkainen" puolėja Aušra Naidėnienė. Ji finale 20:15 pranoko Vilniaus TEO gynėją Rimą Valentienę. Pastaroji pusfinalyje pasiekė geriausią dienos rezultatą - surinko net 24 taškus.

Taikliausios rankos savininkei įteikta taurė, 1000 litų piniginis prizas ir mobilusis telefonas.

"Tiesiog norėjau taikliai ir gražiai atlikti metimus. Manau, man tai pavyko neblogai", - po pergalės šypsojosi 35 metų 182 cm ūgio geriausia snaiperė.

Paklausta, ar finale nejautė jaudulio, uostamiesčio ekipos žaidėja atsakė: "Labai džiaugiausi, kad išvis patekau į finalą. Pačiai buvo didžiausia staigmena, kad kovojau pusfinalyje ir finale, nes tokiame konkurse dalyvavau pirmą kartą. Ir iškart laimėjau."

Laimingi marškinėliai

"Taikliojo dueto 2009" laureatais tapo TEO gynėja Aurimė Rinkevičiūtė ir Utenos "Juventus LSKL" vyriausiasis treneris Mindaugas Kildišius. Daugelis juokavo, kad sėkmę jiems lėmė Seimo nariui Gediminui Kirkilui paruošti marškinėliai. Seimūnas į Uteną nieko nepranešęs taip ir neatvyko, jį pakeitė M.Kildišius. Šiam nespėta pagaminti vardinių marškinėlių, tad teko vilkėti Seimo nariui skirtą aprangą.

Konkurso finale šis duetas surinko 15 taškų, taip pasiekė absoliučiai geriausią dienos rezultatą. M.Kildišiui Lietuvos krepšinio rinktinės ekipiruotę įteikė Lietuvos nacionalinės vyrų rinktinės vyriausiasis treneris Ramūnas Butautas, o A.Rinkevičiūtė gavo 500 litų vertės prizą bei mobilųjį telefoną.

Antrąją vietą užėmė 14 taškų surinkęs 1996 metais gimusios Utenos krepšinio mokyklos auklėtinės Vaidos Skardžiūtės ir krepšininko Sauliaus Raziulio duetas.