Žvėriškai žaidęs D. Sabonis komandos į pergalę neištempė

2016 03 26 7:01
GETTY IMAGES NORTH AMERICA/Scanpix nuotrauka

Domantas Sabonis pelnė 19 taškų ir atkovojo 17 kamuolių, tačiau jo pastangų neužteko, kad Gonzagos „Bulldogs“ žengtų tarp 8 stipriausių NCAA komandų. Aštuntfinalyje lietuvio ekipa 60:63 (29:28, 31:35) nusileido Sirakūzų „Orange“ komandai.

38 minutes žaidęs ir nė sekundės po ilgosios pertraukos nesiilsėjęs lietuvis tempė komandą ant pečių antroje mačo dalyje. Iki ilgosios pertraukos surinkęs 4 taškus ir 11 atkovotų kamuolių, Sabonis savo jėgą įrodinėjo tada, kai to labiausiai reikėjo.

Po lietuvio metimo iš vidutinio nuotolio 33-ąją mačo minutę „Bulldogs“ pirmavo 53:46. Taip buvo vainikuotas jų spurtas 10:2.

Po dar 4 iš eilės Sabonio taškų 37-ąją susitikimo minutę „Bulldogs“ pirmavo 57:51, tačiau tada lietuvis buvo tarsi pamirštas ir jo komanda ėmė byrėti.

„Bulldogs“ pirmaujant 60:59 ir likus žaisti 36 sekundes, Sabonis galiausiai gavo kamuolį po krepšiu, bet nepataikė. Tai buvo vos vienas iš keturių jo netaiklių metimų rungtynėse ir vienintelis, kurio nepataikė antroje mačo pusėje.

Kitoje atakoje „Orange“ skaudžiai nubaudė Gonzagą. Sirakūzų krepšininkai išsiveržė į priekį, kai Michaelas Gbinije įmetė dvitaškį likus žaisti 22 sekundes.

„Bulldogs“ tada rezgė dvi atakas, bet per abi atakas kamuolys taip ir nepasiekė Sabonio. Iš pradžių Gonzagos krepšininkai sugebėjo suklysti, tačiau klaida tuoj pat atsakė ir varžovai. Taip „Bulldogs“ turėjo 10 sekundžių, tačiau iki mačo pabaigos likus žaisti 4 sekundes Josho Perkinso metimas buvo blokuotas.

„Bulldogs“ tada prasižengė prieš Tylerį Lydoną. Šis realizavo abi baudas ir, nors Sabonis dar spėjo švystelėti kamuolį per visą aikštę, tačiau metimas tikslo nepasiekė.

Rezultatyviausiai Gonzagos komandoje žaidė Kyle'as Wiltjeras, pelnęs 23 taškus, tačiau jis visus juos surinko per pirmas 25 rungtynių minutes.

Tuo metu Sabonis antroje mačo dalyje pelnė 15 taškų, pataikydamas 6 dvitaškius iš 7. Iš viso rungtynėse jis realizavo 8 dvitaškius iš 12 ir 3 baudas iš 4.

Lietuvis taip pat blokavo 5 metimus, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, po 2 kartus suklydo ir prasižengė. Sezoną jis baigė surinkdamas 23-ąjį dvigubą dublį.