LENGVOJI ATLETIKA

A.Gudžiaus pasirodymas primena V.Aleknos debiutą

2012 06 30 10:08

Helsinkyje vykstančio Europos lengvosios atletikos čempionato atrankos varžybose vakar startavusių disko metiko Andriaus Gudžiaus ir šuolininko į tolį Povilo Mykolaičio finale neišvysime.

Užtat vis dar džiaugiamės sprinterės Linos Grinčikaitės ketvirtadienį 100 m distancijoje iškovotu bronzos medaliu.

Antra, bet trečia

25-erių klaipėdietė šiame čempionate Lietuvai iškovojo pirmąjį medalį. Tačiau svarbiausias Linos nuopelnas - ji pirmoji mūsų krašto lengvaatletė, įsiveržusi į Europos čempionato sprinto finalą. Iki šiol nė vienas Lietuvos trumpųjų nuotolių bėgikas ar bėgikė nebuvo patekę į vienos prestižiškiausių sporto karalienės rungčių finalą.

Primename, jog užvakar Lina finišavo kartu su ukrainiete Olesya Povh (abiejų laikas vienodas - 11,32 sek.), ir tik fotofinišas sidabrą lėmė ukrainietei. Auksą iškovojo bulgarė Ivet Lalova - 11,28 sekundės). Pusfinalyje savo bėgime L.Grinčikaitė irgi buvo trečia (11,34 sekundės).

Po finalo L.Grinčikaitė buvo puikios nuotaikos: "Garsiai nešnekėjau, tačiau širdyje tikėjau, kad galiu kovoti dėl medalio. Kiekvienas sportininkas visada siekia aukščiausių tikslų. Nesakysiu, kad galėjau pasirodyti geriau. Bėgau aštuntuoju taku, kai mano pagrindinės varžovės bėgo viduryje. Tačiau Europos čempionate užimta trečioji vieta yra geras rezultatas. Galėsiu varžovėms atsirevanšuoti olimpiadoje (šypsosi - red.). Bronzos medalį paminėsiu simboliškai, išgersime taurę šampano, šį sezoną dar liko svarbių varžybų, todėl atsipalaiduoti negalima."

Auklėtinės iškovota bronza džiaugėsi ir Linos treneris Edmundas Norvilas: "Linos pasirodymą vertinu labai gerai. Nemačiau, ar galėjo būti geriau, nes sėdėjau taip, kad nieko nesimatė (juokiasi, - red.). Finalo rikiuotę pamačiau tik švieslentėje. Tikrai džiaugsmingas medalis, net kamerą buvau palikęs tribūnose."

Ateitis parodys

Vakar rytą 21-erių diskininkas A.Gudžius kvalifikacijos A grupės varžybose ir bendrojoje įskaitoje liko paskutinis, atitinkamai - 15-as ir 30-as. Tiesa, blogiausiai pasirodė kroatas Rolandas Varga - visi trys jo bandymai buvo neįskaityti. O kauniečio A.Gudžiaus buvo vienintelis teisingas bandymas (antrasis), tačiau ir tas nesėkmingas. Andrius diską nuskraidino 55,80 m, ir tai jam lėmė... paskutinę vietą.

Kai 1994-ųjų Europos čempionate (irgi Helsinkyje) debiutavo dabar jau tituluočiausias Lietuvos lengvaatletis Virgilijus Alekna, jam tebuvo 22-eji. Tuomet Virgilijus geriausiu bandymu diską nusviedė 56,38 m ir tarp 21 atleto užėmė 17 vietą. Jei 21-erių A.Gudžiui ateityje pavyktų forsuoti įvykius taip, kaip tai darė V.Alekna (jau 1996 metų Atlantos olimpiadoje jis buvo penktas), tuomet jam nevertėtų sureikšminti šio debiuto Helsinkyje.

Apkartęs vardadienis

29-erių šuolininkas į tolį Povilas Mykolaitis penktadienį kvalifikacijos varžybose pasirodymą baigė jau po pirmojo bandymo. Atlikęs vienintelį (neįskaitytą) šuolį jis dėl traumos pasitraukė iš kovos lauko. Štai toks nesėkmingas buvo Povilo vardadienis.

Užpernai Senojo žemyno čempionate Barselonoje P.Mykolaitis irgi liko už finalo ribos - ten jis užėmė 13 vietą (7,94 m). Per atranką toliausiai nuskriejo vokietis Sebastianas Bayeris - 8,34 m.

Vakar vakare Austra Skujytė finale rutulį nustūmė 16,53 m ir užėmė 11 vietą. Čempione tapusios vokietės Nadine Kleinert rezultatas - 19,18 metro.