LENGVOJI ATLETIKA

A. Palšytė tapo Europos vicečempione

2016 07 07 20:18
Airinė Palšytė. AFP/Scanpix nuotrauka

Amsterdame (Olandija) įsibėgėjusiame Europos lengvosios atletikos čempionate ketvirtadienį didžiausią karjeros laimėjimą pasiekė 23-ejų metų Airinė Palšytė. Lietuvos šuolininkė į aukštį iškovojo Europos čempionato sidabro medalį.

Kaip rašo Sportas.lt, A.Palšytė finalą pradėjo pirmuoju bandymu įveikdama 1,84 m aukštį. Šį aukštį įveikė visos sportininkės. Lietuvė neklydo ir šokdama per į 1,89 m aukštį iškeltą kartelę.

Sėkmingą pasirodymą A.Palšytė tęsė ir toliau. Jau pirmuoju bandymu lietuvė įveikė ir 1,93 m aukštį. Taip A.Palšytė pagerino asmeninį sezono rekordą. Po šio aukščio 1–2 vietas A.Palšytė dalijosi su bulgare Mirela Demireva.

Tiek lietuvė, tiek bulgarė pirmaisiais bandymais įveikė ir 1,96 m aukštį.

1,98 m aukščio A.Palšytei pirmuoju bandymu nepavyko įveikti. M.Demireva taip pat suklydo pirmuoju mėginimu, tačiau dukart Europos čempionė 37-erių metų R.Beitia išvengė klaidos ir gerokai priartėjo prie dar vieno čempionės titulo. Vėliau tiek A.Palšytė, tiek M.Demireva atliko dar po du nesėkmingus bandymus, tad joms abejoms atiteko sidabro medaliai. Tuo tarpu R.Beitia trečią kartą tapo Europos čempione.