LENGVOJI ATLETIKA

Andrius Gudžius svaido auksinį diską

2013 07 13 21:50
Andrius Gudžius AFP/Scanpix nuotrauka

Tamperėje (Suomija) vykstančiame Europos jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos čempionate šeštadienio vakarą Lietuvos sportininkai iškovojo net du apdovanojimus.

Beje, ant prizininkų pakylos lipo tie patys sportininkai, kurie parvežė tokios pačios prabos medalius iš 2010 metų pasaulio jaunimo čempionato.

Moterų šuolio į aukštį rungtyje vicečempione tapo Airinė Palšytė. 21-ą gimtadienį šiandien švenčianti lengvaatletė peršoko į 1,92 metrų aukštį iškeltą kartelę ir nusileido tik italei Alessiai Trost, kuri įveikdama 1,98 aukštį pakartojo Europos jaunimų čempionatų rekordą. Bronzą iškovojo rusė Oksana Krasnokutskaja.

Varžybas lietuvė pradėjo itin sėkmingai: pirmaisiais bandymais peršoko į 1,71m, 1,76m, 1,80m, 1,84m, 1,87m, ir 1,90m aukščius iškeltas karteles bei ilgą laiką buvo vienvaldė lyderė. 1,92 metrų aukštį įveikė tik lietuvė ir A.Trost, tačiau italė 1,90 metrų aukštis pakluso tik trečiuoju mėginimu, todėl pastaroji lengvaatletė rikiavosi už A.Palšytės nugaros. Vis dėlto italei pavyko peršokti ne tik 1,94, bet ir 1,98 metrų aukščius.

Po finalo A.Palšytė neslėpė nusivylimo: svarbiausių varžybų vicečempione lietuvė tapo ketvirtą kartą. Sidabrą lengvaatletė iškovojo 2010 metų pasaulio jaunimo čempionate, 2011 metų Europos iki 23 metų čempionate ir universiadoje.

Vyrų disko metimo varžybose triumfavo Andrius Gudžius. 22-ejų metų lengvaatletis geriausiu antruoju bandymu diską nusisviedė 62,40 metro ir pagerino asmeninį sezono rekordą. Artimiausias persekiotojas rusas Viktoras Butenko nuo lietuvio atsiliko vos 13 centimetrų. Bronza atiteko Juodkalnijos atstovui Danijelui Furtulai, kuris įnagį numetė 61,61 metro.

Pirmu bandymu A.Gudžius diską nusviedė 59,63 metro ir visiems sportininkams atlikus pirmąjį mėginimą rikiavosi trečias. Ketvirtuoju bandymu lietuvis numetė 57,74 metro, penktuoju – 59,84 metro, o trečiasis buvo neįskaitytas. Paaiškėjus, jog jis tapo Europos jaunimo čempionu, lietuvis šeštojo mėginimo nebeatliko.

Beje, iškovojus medalį A.Gudžių pirmoji pasveikino A.Palšytė, atletui perdavusi Lietuvos vėliavą.