LENGVOJI ATLETIKA

Antrą kartą be medalių

2014 08 19 6:00
Europos čempionate Zinaida Sendriūtė pasirodė geriausiai - užėmė 6 vietą. Irmanto Sidarevičiaus nuotraukos

Gausi 34 sportininkų Lietuvos delegacija iš Europos lengvosios atletikos čempionato Ciuriche (Šveicarija) sugrįžo be medalių.

Vos dvi Lietuvos sportininkės pateko į geriausiųjų aštuntukus, bet niekam nepavyko užlipti ant prizininkų pakylos.

Jautė nuovargį

Geriausiai pasirodė disko metikė Zinaida Sendriūtė. Savo rungties finale ji sėkmingiausiu ketvirtuoju bandymu diską nusviedė 60,65 m ir užėmė šeštąją vietą. Lietuvei nemažai pritrūko iki geriausio šio sezono rezultato, birželį užfiksuoto Taline - 65,83 metro.

"Užimta vieta esu labiau patenkinta nei rezultatu. Privalėjau mesti keliais metrais toliau. Dabar visas viltis teks atidėti kitų metų sezonui, - teigė Z. Sendriūtė, o po varžybų ji skundėsi nuovargiu: - Jaučiuosi pavargusi dar nuo praėjusių metų. Tuomet atostogos prasidėjo rugsėjo viduryje, o spalį jau ėmiau treniruotis. Šiemet noriu gerai pailsėti ir naujomis jėgomis pradėti 2015-ųjų sezoną."

Moterų disko metimo varžybas užtikrintai laimėjo kroatė Sandra Perkovič, įrankį nusviedusi net 71,08 metro. Antra liko prancūzė Melina Robert-Michon (65,33 m), trečia - vokietė Shanice Craft (64,33 m).

Startavo per lėtai

Moterų maratone iš trijų lietuvių geriausiai pasirodė Rasa Drazdauskaitė. Ji 42,195 km trasą nubėgo per 2 val. 30 min. 32 sek. ir liko septinta.

"Sakoma, kad neteisiamos tik čempionės. Nesu nusivylusi bet septintoji vieta nėra geras rezultatas. Šioje maratono trasoje buvo stati nuokalnė, todėl bėgant žemyn kentėjo nugaros raumenys. Varžybas pradėjau nedidele sparta, nenorėjau pervargti. Jei būčiau startavusi greičiau, būčiau galėjusi užimti aukštesnę vietą", - svarstė R. Drazdauskaitė.

Renalda Kergytė užfiksavo asmeninį rekordą (2:35:13) ir užėmė 21 vietą. Prieš Europos čempionatą angina sirgusi Živilė Balčiūnaitė (2:39:53) finišavo 27-a iš 48 dalyvių.

Europos čempione tapo prancūzė Christelle Daunay (2:25:14). Ji aplenkė italę Valerią Straneo (2:25:27) ir portugalę Jessicą Augusto (2:25:41).

Beje, komandinėje maratono įskaitoje Lietuvos bėgikės užėmė ketvirtąją vietą (7:45:38), į priekį praleido tik itales (7:25:59), portugales (7:33:06) ir ruses (7:42:03).

"Nesusidraugavo" su danga

Paskutinė Lietuvos lengvosios atletikos rinktinės viltis šuolininkė į aukštį Airinė Palšytė sekmadienį pasirodė nesėkmingai. 22-ejų sportininkė, be vargo įveikusi kvalifikacines varžybas, finale peršoko į 190 cm aukštį iškeltą kartelę ir užėmė 13 vietą.

"Po kvalifikacinių varžybų sakiau, kad tikrai šoksiu aukščiau nei 189 centimetrus. Bet ne vieną centimetrą turėjau galvoje", - nusivylusi kalbėjo A. Palšytė.

Finale du kartus neįveikusi 194 cm aukščio, lietuvė nusprendė bandyti įveikti 197 cm aukštį (A. Palšytės asmeninis rekordas - 198 cm), tačiau jis jai nepakluso.

Airinė Palšytė

"Niekas nebūtų pasikeitę, jei būčiau šokusi per 194 cm iškeltą kartelę trečiuoju bandymu. Įveikusi į 197 cm aukštį būčiau galėjusi pakilti keliomis pozicijomis, - aiškino šuolininkė. - Gaila, kad nepavyko "susidraugauti" su stadiono danga. Per kvalifikaciją lijo, ir tokiomis sąlygomis atrodžiau gerai. Jei tokios oro sąlygos būtų finale, galbūt sėkmė šypsotųsi labiau..."

A. Palšytė buvo nepatenkinta savo pasirodymu ir vakar parvykusi namo Vilniaus oro uoste atsisakė bendrauti su žurnalistais.

Moterų šuolių į aukščio varžybas laimėjo ispanė Ruth Beitia (201 cm). Sidabrą bei bronzą iškovojo 199 cm aukštį įveikusios rusė Marija Kuchina ir kroatė Ana Šimič.

Nuvylė ir šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys. Finale jis neįveikė pradinio 221 cm aukščio ir liko paskutinis, 14-as. Prieš dvejus metus R. Stanys Helsinkyje tapo Europos vicečempionu, įveikęs 231 cm aukštį. Ciuriche karaliavo auksą ir sidabrą iškovoję ukrainiečiai Bogdanas Bondarenka (235 cm) ir Andrijus Procenka (233 cm), bronza džiaugėsi rusas Ivanas Uchovas (230 cm).

Pasikartojo Barselonos istorija

Dar keturi Lietuvos sportininkai Ciuriche liko arti aštuntuko ribos. Bėgikė Agnė Šerkšnienė (400 m - 52,32 sek.) užėmė 9 vietą, disko metikas Andrius Gudžius (60,82 m) - 10-ąją, ėjikė Neringa Aidietytė (20 km - 1:30:47) ir bėgikė Eglė Staišiūnaitė (400 m barjerinis bėgimas - 56,39 sek.) finišavo 11-os.

Latvijos sportininkai Ciuriche taip pat nelaimėjo medalių, o estai iškovojo du sidabro apdovanojimus. Europos vicečempionais tapo disko metikas Gerdas Kanteris (64,75 m) ir 400 m barjerinio bėgimo atstovas Rasmusas Magi (49,06 sek.).

Tai antrasis po nepriklausomybės atkūrimo Europos čempionatas, kai Lietuvos atstovai nelaimėjo medalių. Iš 2010-ųjų pirmenybių Barselonoje mūsiškiai taip pat grįžo tuščiomis. Tiesa, tuomet maratonininkė Ž. Balčiūnaitė užėmė pirmąją vietą, bet jos rezultatas buvo anuliuotas dėl teigiamo dopingo testo.

Iki tol lietuviai iškovodavo medalių kiekviename Europos čempionate. Visų trijų spalvų apdovanojimus yra pelnęs disko metikas Virgilijus Alekna (1998, 2002 ir 2006 m.), sidabrą laimėjo šuolininkas į aukštį R. Stanys (2012 m.), bronzą - sprinterė Lina Grinčikaitė (2012 m.) ir šuolininkė į aukštį Nelė Žilinskienė (1994 m.).

Šiame Europos čempionate geriausiai pasirodė Didžiosios Britanijos atletai - iškovojo 12 aukso, 5 sidabro ir 6 bronzos medalius. Prancūzijos komanda liko antra (9, 8 ir 6), Vokietijos - trečia (4, 1 ir 3).