LIETUVAGIMTASIS KRAŠTASISTORIJAEKONOMIKAKOMENTARAIPASAULISŠEIMA IR SVEIKATATRASA
ŽMONĖSKULTŪRASPORTASGAMTA IR AUGINTINIAIĮDOMYBĖSMOKSLAS IR ITMULTIMEDIA

Aštuntas iš eilės B.Virbalytės titulas

2010 02 20 0:00
Daugkartinė Lietuvos sportinio ėjimo čempionė B.Virbalytė pastaruoju metu sparčiai tobulėja.
Alfredo Pliadžio nuotrauka

Vakar Klaipėdoje prasidėjusiose Lietuvos lengvosios atletikos žiemos pirmenybėse paaiškėjo pirmieji čempionai, o medalių dalybos baigsis šiandien.

Pirmieji ant prizininkų pakylos lipo sportinio ėjimo atstovai - moterų 5000 m distancijoje šalies čempionės titulą septintą kartą iš eilės apgynė 25 metų Brigita Virbalytė (Vilnius-Alytus, 21:47,45). Ji pagal žiemos čempionatuose laimėtų aukso medalių skaičių pralenkė Sadą Eidikytę. Sidabro medalį iškovojo Diana Kačanova (Vilnius, 23:53,85), bronzos - Karolina Švedaitė (Birštonas, 24:29,51). Iš viso lenktyniavo 19 ėjikių.

Vyrų 10 000 m sportinio ėjimo šalies čempionu pirmą kartą tapo 24-erių Marius Žiūkas (Prienai-Vilnius, 41:44,86), antras liko Donatas Škarnulis (Vilnius, 42:10,79), trečias - Tomas Gaidamavičius (Šiauliai, 43:45,56). Tarp 12 dalyvių nebuvo praėjusių metų Lietuvos čempiono Tado Šuškevičiaus.

Nesulaukta intrigos moterų šuolių į aukštį sektoriuje, kur iš čempione tapusios septyniolikmetės vilnietės Airinės Palšytės tikėtasi geresnio nei aukso medalį jai lėmusio rezultato - 1,80 m. Mat visai neseniai ši šuolininkė Vilniuje per LLAF taurės varžybas peršoko į 1,92 m aukštį iškeltą kartelę. Antrąją vietą su tokiu pačiu rezultatu užėmė kita vilnietė Karina Vnukova. Trečiąją - kaunietė Milda Kulikauskaitė - 1,75 m.

Moterų 400 m bėgimo varžybas laimėjo 22 metų kaunietė Agnė Orlauskaitė (56,30 sek.). Tos pačios rungties vyrų varžybų nugalėtoju tapo 16 metų panevėžietis Domantas Žalga (49,68 sek.).

1500 m distanciją tarp moterų greičiausiai įveikė 21 metų šiaulietė Eglė Balčiūnaitė (4:23,25).

Moterų rutulio stūmimo sektoriuje triumfavo rimtų konkurenčių neturėjusi Atėnų žaidynių septynkovės vicečempionė 30-metė kaunietė Austra Skujytė (17,63 m). Moterų šuolių su kartimi čempione tapo kaunietė Vitalija Dejeva (3,40 m).

Dėl nuo mūsų nepriklausančių techninių kliūčių dalintis šiuo straipsniu laikinai negalima. Atsiprašome...