LENGVOJI ATLETIKA

Bėgikas U.Boltas nurungė plaukiką M.Phelpsą

2008 12 19 0:00
Tris olimpinius aukso medalius pelnęs U.Boltas (dešinėje) nurungė net aštuonis tokius pat apdovanojimus Pekine iškovojusį M.Phelpsą.
AFP/Scanpix nuotraukos

Jamaikos sprinterį Usainą Boltą Prancūzijos sporto dienraštis "L'Equipe" išrinko geriausiu 2008 metų pasaulio sportininku.

Praėjusį mėnesį Tarptautinės lengvosios atletikos federacijų asociacijos Metų atletu paskelbtas U.Boltas šią savaitę tapo dar vienų rinkimų laureatu.

Prestižinis sporto dienraštis "L'Equipe" ką tik Metų sportininku paskelbė tris aukso medalius Pekino olimpinėse žaidynėse iškovojusį sprinterį U.Boltą. Tradicinėje apklausoje Jamaikos bėgikas aplenkė toje pačioje olimpiadoje šią vasarą net aštuonis aukso medalius iškovojusį JAV plaukiką Michaelą Phelpsą ir olimpiniu čempionu tapusį Ispanijos tenisininką Rafaelį Nadalį.

Jamaikos sprinteris Pekine tapo prestižiškiausių lengvosios atletikos rungčių - 100 ir 200 m bėgimo bei estafetės 4x100 m - nugalėtoju.

Amerikietis M.Phelpsas tapo pirmuoju plaukiku pasaulio istorijoje, kuris per vienas žaidynes pelnė aštuonis aukščiausius apdovanojimus.

Ispanas R.Nadalis, be olimpinio čempiono titulo, šiemet laimėjo atvirąsias Prancūzijos teniso pirmenybes ir prestižiškiausias teniso varžybas - Vimbldono turnyrą Anglijoje.

Anksčiau trejus metus iš eilės (2005-2007 m.) "L'Equipe" laureatu tapo Šveicarijos tenisininkas Roger Federeris.