LENGVOJI ATLETIKA

Berlyne ėjikai išlaikė ištvermės testą

2009 08 22 0:00
Į dvidešimtuką patekęs D.Škarnulis nenuvylė savo gerbėjų.

Berlyne (Vokietija) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate vakar per 50 km sportinio ėjimo varžybas sėkmingai finišavo ir į dvidešimtuką pateko abu Lietuvos sportininkai.

Iš 47 penktadienį startavusių sportininkų 50 km distanciją įveikė 31 ėjikas.

Rezultatai gerėja.

Antrą sykį planetos pirmenybėse dalyvavęs 31 metų Donatas Škarnulis penktadienį šį nuotolį nužingsniavo per 3.50:56 ir užėmė 14 vietą. 2007-aisiais debiutuodamas pasaulio čempionate Osakoje (Japonija) Donatas toje pačioje distancijoje užtruko ilgiau (3.59:48), tačiau buvo dvyliktas. O šių metų pasaulio čempionato debiutantas 24-erių Tadas Šuškevičius 50 km nuėjo per 3.54:29 ir, pagerinęs asmeninį rekordą, džiaugėsi septynioliktąja vieta.

Planetos čempiono titulą iškovojo (arba po ketverių metų susigrąžino) 29-erių rusas Sergejus Kirdiapkinas - 3.38:35. Vicečempiono titulą pelnė norvegas Trodas Nymarkas. Jis dar pagerino savo šalies rekordą - 3.40:76. Bronzos medalį laimėjo ispanas Jesusas Angelas Garcia - 3.41:37.

Penktadienį vykusiose vyrų ieties metimo kvalifikacijos varžybose 27-erių Tomas Intas vieninteliu sėkmingai atliktu bandymu nusviedė įrankį 68,40 metro. Jis A grupėje liko paskutinis, 24-as, ir į finalą nepateko (normatyvas - 82 m).

Vakar vėlai vakare 1500 m pusfinalyje bėgo mūsų šalies atstovė 32-ejų Irina Krakoviak.

Šiandien mūsų sportininkai nestartuos. Rytoj, paskutinę čempionato dieną, 12.15 val. prasidės moterų maratonas (42,195 km). Jame dalyvaus dvi mūsų šalies stajerės - "geležinė coliukė" Živilė Balčiūnaitė ir pasaulio pirmenybių debiutantė Remalda Kergytė.

Rekordas gimtadienio išvakarėse

Ketvirtadienio vakarą Berlyno stadione jau antrą pasaulio rekordą pagerino triskart olimpinis čempionas Usainas Boltas iš Jamaikos. Savo 23-iojo gimtadienio išvakarėse jis laimėjo 200 m sprinto finalą - nuotolį įveikė per 19,19 sekundės. Tai net 0,11 sek. geriau už jo paties prieš metus Pekino žaidynėse pasiektą rekordą. Primename, kad Berlyne vykstančiose pirmenybėse U.Boltas pirmiausia laimėjo 100 m bėgimo finalą ir taip pat 0,11 sek. pagerino pačiam priklausiusį planetos rekordą. Bėgdamas 200 m distanciją sidabrą ketvirtadienį iškovojo ir Amerikos rekordą pagerino Alonso Edwardas iš Panamos - 19,81 sekundės. Bronza atiteko JAV sprinteriui Wallace'ui Spearmonui - 19,85 sekundės.

Moterų šuolių į aukštį pasaulio čempionės titulą apgynė 25-erių žavi aukštaūgė kroatė Blanka Vlašic - 2,04 metro. Beje, Blanka mėgino pagerinti beveik 22 metus bulgarei Stefkai Kostadinovai priklausantį pasaulio rekordą (2,09 m), tačiau visi trys jos bandymai buvo nesėkmingi.

Moterų 400 m barjerinio bėgimo finale 26-erių olimpinė čempionė Melaine Walker aplenkė visas varžoves ir pagerino čempionatų rekordą - 52,42 sekundės.

Pirmą aukso medalį Barbadoso komandai iškovojo 21 metų Ryanas

Brathwaite'as. Jis 110 m barjerinio bėgimo nuotolį įveikė per 13,14 sek. ir pagerino šalies rekordą.

Vėliausiai ketvirtadienį medalius pasidalijo dešimtkovininkai. Naujuoju pasaulio čempionu tapo 25 metų amerikietis Trey'us Hardee - surinko 8790 taškų. O čempiono titulą gynęs tituluotasis čekas Romanas Šebrle šį sykį liko vienuoliktas (8266 tšk.).

Čempionato prizininkai

200 m (vyrai): 1. Usainas Boltas (Jamaika) 19,19 sek.; 2. Alonso Edwardas (Panama) 19,81 sek.; 3. Wallace'as Spearmonas (JAV) 19.85 sek.

400 m bėgimas (moterys): 1. Melaine Walker (Jamaika) 52,42 sek.; 2. Lashinda Demus (JAV) 52,96 sek.; 3. Josanne Lucas (Trinidadas ir Tobagas) 53,20 sek.

110 m barjerinis bėgimas (vyrai): 1. Ryanas Brathwaite'as (Barbadosas) 13,14 sek.; 2. Terrence'as Trammellas (JAV) 13,15 sek.; 3. Davidas Payne'as (JAV) 13,15 sek.

Šuoliai į aukštį (moterys): 1. Blanka Vlašic (Kroatija) 2,04 m; 2. Anna Čičerova (Rusija) 2,02 m; 3. Ariane Friedrich (Vokietija) 2,02 m.

Dešimtkovė (vyrai): 1. Trey'us Hardee (JAV) 8790 tšk.; 2. Leonelis Suarezas (Kuba) 8640 tšk.; 3. Aleksandras Pogorelovas (Rusija) 8528 tšk.