LENGVOJI ATLETIKA

Dar ne vakaras - sezonas įsibėgėja

2009 06 09 0:00
V.Aleknos tikslas - geriausią sportinę formą įgyti iki rugpjūčio vidurio.

Tituluočiausias visų laikų Lietuvos atletas disko metikas Virgilijus Alekna ką tik įvykusiame tarptautiniame turnyre Lenkijoje užėmė antrąją vietą.

Penkiasdešimt penktą kartą Varšuvoje surengtose Janušo Kusočinskio memorialo disko metimo varžybose 37-erių V.Alekna konkuravo su Pekino žaidynių vicečempionu Piotru Malachowskiu, kurio rezultatas šį sezoną yra antras - 68,75 m, ir vengru Zoltanu Kovago (trečias sezono rezultatas - 67,64). Virgilijaus geriausias šių metų rezultatas - 67,62 m - kol kas yra ketvirtas pasaulyje.

Varšuvoje turnyrą laimėjo P.Malachowskis - 65,98 m, o lietuvis, antruoju bandymu diską nusviedęs toliausiai, užėmė antrąją vietą - 63,93 m. Abiejų diskininkų tarpusavio dvikovoje kol kas akivaizdžiai pirmauja V.Alekna 19:3. Beje, pastaruosius tris kartus pergalę šventė lenkas. Trečiąją vietą J.Kusočinskio memoriale užėmė Z.Kovago - 62,22 m. Tarpusavio dvikovose V.Alekna vengrą lenkia net 54:3. Likusieji diskininkai išsirikiavo taip: 4. Martas Israelis (Estija) - 60,86 m; 5. Konradas Szusteris (Lenkija) - 60,75 m; 6. Robertas Urbanekas (Lenkija) - 60,54 m. Neabejotina, kad visi atletai planavo pasirodyti geriau, tačiau jų ketinimus sužlugdė įkyriai pliaupęs lietus.

Šiemet V.Aleknai tai buvo jau antras jėgų išbandymas. Gegužės pabaigoje Čekijos Turnovo mieste surengtame turnyre jo sviestas įrankis nuskriejo gerokai toliau - 67,62 m. Tuomet lietuvis irgi užėmė antrąją vietą, o nugalėtoju tapo šiuo metu geriausią sportinę formą demonstruojantis Pekino žaidynių čempionas estas Gerdas Kanteris - 68,90 m. Prieš mėnesį trisdešimtmetį atšventęs G.Kanteris yra ir geriausio šio sezono rezultato autorius - 70,84 m.

Tačiau dar ne vakaras. Pagrindinis šių metų lengvosios atletikos renginys - pasaulio čempionatas - vyks tik rugpjūčio mėnesį (15-23 dienomis Berlyne). Tada ir pamatysime, kas ką sugeba.

Varšuvoje rungtyniavo dar du Lietuvos atstovai, tiksliau - atstovės. Moterų 1500 m bėgimo varžybose, kur konkuravo 16 atlečių, Irina Krakoviak užėmė 11 vietą - 4:14,86. Nugalėjo anglė Stephanie Twell - 4:03,62. Moterų 100 m distanciją sprinterė Audra Dagelytė įveikė per 12,16 sek. ir su tokiu kukliu rezultatu tenkinosi 18 vieta. Finale triumfavo lenkė Marika Popowicz - 11,45.