LENGVOJI ATLETIKA

Dar viena juoda diena

2011 09 02 0:00

Kuo toliau, tuo labiau liūdina mūsų lengvaatlečiai pasaulio lengvosios atletikos čempionate Pietų Korėjoje.

Ketvirtadienį nė vienas iš trijų lietuvių neįveikė atrankos barjero.

Moterų ieties metimo varžybose Indrė Jakubaitytė (56,92 m) užėmė 22 vietą tarp 28 sportininkių.

Didžiąja Lietuvos viltimi vadinama 22-ejų Eglė Balčiūnaitė 800 m bėgimo rungtyje nepateko į pusfinalį, ji distanciją įveikė per 2:02,88 ir buvo šešta pirmajame atrankos bėgime, o bendrojoje įskaitoje užėmė 26 vietą tarp 36 sportininkių.

O Lietuvos šuolių į tolį rekordininkas Povilas Mykolaitis Daegu mieste patyrė fiasko - per atrankos varžybas jis visus tris kartus peržengė leistiną ribą ir nebuvo klasifikuotas. Nesėkmę šioje rungtyje patyrė ir olimpinis čempionas Irvingas Jahiras Saladino iš Panamos - nuskriejęs tik 7,84 m jis liko 22-as tarp 32 klasifikuotų dalyvių.

Šiandien 100 m barjerinio bėgimo atrankos varžybose į kitą etapą bandys prasiveržti Sonata Tamošaitytė, o rytoj staruos paskutinis iš 15 mūsų krašto atstovų - ėjikas Vladas Šuškevičius, jo laukia 50 km maratonas.

Vakar buvo išdalyti šeši medalių komplektai. Vyrų šuolio į aukštį čempionu tapo amerikietis Jesse'as Williamsas - 2,35 m. Moterų trišuolio varžybas laimėjo Europos čempionė ukrainietė Olga Saladucha - 14,94 m. Vyrų 3000 m kliūtinio bėgimo finale titulą apgynė 2004-ųjų olimpinis čempionas Ezekielas Kemboi's iš Kenijos - 8:14,85. Moterų 1500 m distancijoje staigmeną pateikė visas varžoves finale

aplenkusi 25-erių bėgikė amerikietė Jenny Barringer Simpson - 4:05,40. Įdomu, jog paskutinį kartą šioje distancijoje amerikietės triumfavo 1983 metais, kai čempione tapo Mary Decker-Slaney. Moterų 400 m barjerinio bėgimo distancijoje triumfavo 28-erių amerikietė Lashida Demus - 52,47 sekundės. Vyrų 400 m barjerinio bėgimo rungtyje auksą iškovojo 25 metų Europos čempionas Dai Greenas (48,26 sek.) iš Velso.