LENGVOJI ATLETIKA

Eglė septynmyliais lekia į Barseloną

2010 06 12 0:00
Jaunoji E.Balčiūnaitė gali didžiuotis 800 metrų distanciją pagaliau įveikusi greičiau nei per dvi minutes.
Aliaus Koroliovo (ELTA) nuotrauka

Per IAAF (Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos) "Deimantinės lygos" serijos varžybų etapą Romoje Eglė Balčiūnaitė užėmė ketvirtąją vietą ir pagerino asmeninį 800 m bėgimo rekordą - 1:59,54.

Tame pačiame turnyre dalyvavęs dukart olimpinis disko metimo čempionas Virgilijus Alekna šį sykį atsidūrė neįprastai toli nuo prizininkų - liko aštuntas.

Šiaulių tandemo derlius.

Užvakar Italijos sostinėje vykusiame pirmajame šių metų "Deimantinės lygos" serijos varžybų turnyre iš dviejų ten dalyvavusių lietuvių sėkmingai pasirodė perspektyvi 21 metų bėgikė E.Balčiūnaitė. Trenerio Aleksandro Kitanovo auklėtinė nuo bronzą iškovojusios britės Jenny Meadows (1:58,89) atsiliko 0,65 sekundės. Nugalėtoja tapo marokietė Halima Hachlaf (1:58,40), sidabrą iškovojo Janeth Jepkosgei (1:58,85) iš Kenijos.

Nors jaunoji šiaulietė nepelnė medalio, ji gali didžiuotis 800 m distanciją pagaliau įveikusi greičiau nei per dvi minutes. Iki šiol tai buvo padariusios tik penkios Lietuvos bėgikės, tarp jų - 1972 metų Miuncheno olimpiados vicečempionė Nijolė Sabaitė (Razienė) ir Lietuvos rekordininkė Dalia Matusevičienė (Zauraitė) - 1:56,7. 1988 metų birželio 25 dieną Kijeve D.Matusevičienės pasiekto rezultato iki šiol niekas nepagerino. Netrukus šiam rekordui sukaks 22-eji.

Gal iki tol E.Balčiūnaitė spės pasiekti naują rekordą? Mūsų lengvaatlečių visuomenę tai labai nudžiugintų, bet tikrai nenustebintų. Mat Eglės ir jos trenerio A.Kitanovo darbo kokybe džiaugiamės jau nuo 2008-ųjų Pekino olimpiados, kai sportininkė, būdama vos devyniolikos, pateko į 800 m bėgimo rungties pusfinalį. O šiemet vasario 13 dieną E.Balčiūnaitė, dalyvaudama Portugalijos klubų uždarųjų patalpų lengvosios atletikos čempionate, laimėjo 400 m bėgimo rungtį - 53,47 sek. - ir 0,18 sek. pagerino nuo 1983 metų Anai Ambrazienei priklausiusį Lietuvos uždarųjų patalpų rekordą.

Taigi Europos lengvosios atletikos čempionate, kuris šiemet vyks liepos 26 - rugpjūčio 1 dienomis Barselonoje (Ispanija), galime tikėtis naujo Eglės iššūkio.

Dar neįsibėgėjo

Nesėkmingai šių metų "Deimantinės lygos" pirmajame turnyre pasirodė tituluotas 38-erių disko metikas V.Alekna. Romoje jis geriausiu, ketvirtuoju, bandymu nusviedė įrankį 63,47 metro ir, aplenkęs tik italą Marco Zitelli (56,68 m), liko aštuntas. Pergalę šventė Pekino žaidynių čempionas lenkas Piotras Malachowskis - 68,78 metro. Jis 36 cm pagerino nuo 2004 metų liepos 2-osios V.Aleknai priklausiusį šių varžybų rekordą. Antrąją vietą užėmė estas Gerdas Kanteris (67,69 m), trečiąją - vengras Zoltanas Kovago (67,26 m). Likusieji išsirikiavo taip: 4. Robertas Hartingas (Vokietija) - 66,33 m; 5. Ehsanas Hadadis (Iranas) - 66,09 m; 6. Gerhardas Mayeris (Austrija) - 65,24 m; 7. Erikas Cadee (Olandija) - 64,27 m.

Gegužės pabaigoje dalyvaudamas Olandijoje vykusiame IAAF "World Challenge" serijos varžybų turnyre "Fanny Blankers-Koen Games" V.Alekna irgi pasirodė gana kukliai - užėmė penktąją vietą (62,15 m). Tąkart nugalėtoju tapo Z.Kovago (65,51 m).

Tai buvo tik antras oficialus V.Aleknos startas užsienyje šį sezoną. Disko metikas yra labai patyręs, tad tikrąją jo sportinę formą turėtume išvysti liepos pabaigoje Barselonoje per Europos čempionatą.

Geriausias V.Aleknos rezultatas - 73,88 metro. Šį Lietuvos rekordą jis pasiekė 2000-aisiais prieš pat Sidnėjaus olimpiadą.