Ėjikė gimtadienį paminėjo kukliu rezultatu

2007 09 01 0:00
S.Milušauskaitei šis pasaulio čempionatas buvo jau šeštasis.
Alfredo Pliadžio (laf.lt) nuotrauka

Osakoje (Japonija) vykstančiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate vakar nenudžiugino ir per savo 34-ąjį gimtadienį startavusi Sonata Milušauskaitė. Moterų 20 km sportinio ėjimo varžybose ji tarp 42 ėjikių buvo 22-a.

Distancijoje Sonata sugaišo 1.37:28. Čempionės titulą iškovojo Europos vicečempionė rusė Olga Kaniskina (1.30:09), vicečempione tapo kita Rusijos ėjikė Tatjana Šemiakina (1.30:42), bronzą pelnė ispanė Marija Vaco (1.30:47).

S.Milušauskaitei tai buvo šeštasis pasaulio čempionatas, iš jų sėkmingiausiai ji pasirodė 2003 metais Paryžiuje, kai šią distanciją įveikė 16-a (1.32:58).

Keturios ėjikės buvo diskvalifikuotos, o penkios, tarp jų ir titulą gynusi rusė Olimpiada Ivanova, nebaigė distancijos.

Šiandien vyrų 50 km sportinio ėjimo rungtyje jėgas išbandys penktas iš šešių mūsų šalies pasiuntinių Osakoje Donatas Škarnulis. O rytoj, paskutinę čempionato dieną, moterų bėgimo maratone dalyvaus dar viena mūsų viltis - valingoji coliukė Živilė Balčiūnaitė.

Vakar moterų trišuolio rungtyje aukso medalį iškovojo 22 metų kubietė Yargelis Savigne, geriausiu pirmuoju bandymu ji nuskriejo 15,28 metro. Sidabro medalį ir jau antrą apdovanojimą šiose pirmenybėse iškovojo pasaulio šuolio į tolį čempionė 31 metų rusė Tatjana Lebedeva (15,07 m). Bronzos medalis įteiktas Graikijos trišuolininkei Hrysopiyi Devetzi (15,04 m).

Moterų 200 m bėgimo finale planetos čempionės titulą penktadienį apgynė 22 metų amerikietė Allyson Felix (21,81 sek.), penktadienį aplenkusi 100 m bėgimo pasaulio čempionę Veronicą Campbell (22,34 sek.) iš Jamaikos bei Šri Lankos sprinterę Susanthiką Jayasinghe (22,63 sek.).

Penktadienį visus apdovanojimus vyrų 400 m bėgimo rungties finale susižėrė JAV sportininkai. Pirmas, turėdamas geriausią sezono rezultatą pasaulyje, finišavo 23 metų olimpinis čempionas Jeremy Warineris (43,45 sek.), antras - LaShawnas Merrittas (43,96 sek.), trečias - Angelo Tayloras (44,32 sek.).

Moterų ieties metimo rungtyje vakar du čempionato medaliai - sidabro ir bronzos - atiteko Vokietijai. Antrąją vietą užėmė Europos rekordininkė Christina Obergfoll (66,46 m), trečiąją - Steffi Nerius

(64,42 m). Pasaulio čempione tapo nacionalinį rekordą Osakoje pasiekusi Europos vicečempionė čekė Barbora Špotakova (66,07 m).

Šios rungties kvalifikacinėse varžybose dalyvavusi Indrė Jakubaitytė buvo 25-a.