LENGVOJI ATLETIKA

Ėjikų kelias į Pekiną - per Kirgiziją

2008 06 16 0:00
Lietuvos čempionė olimpietė K.Saltanovič į varžybas iš Portugalijos atvyko su dukryte.
Alfredo Pliadžio nuotrauka

Savaitgalį Alytuje surengtame 34-ajame tarptautiniame sportinio ėjimo festivalyje dalyvavo daug svečių iš užsienio. Tačiau didžiausio dėmesio susilaukė Lietuvos olimpiečiai, kurių trasoje išvydome net keturis iš šešių.

Tradicinio festivalio programoje buvo Europos lengvosios atletikos asociacijos (EAA) "Permit Meeting" 20 km varžybos, Lietuvos 20 km čempionatas, šalies jaunimo 10 km pirmenybės bei Lietuvos sportinio ėjimo taurės varžybos.

Net penki mūsų šalies ėjikai yra įvykdę olimpinį A lygio normatyvą. Tai - Portugalijoje gyvenanti Kristina Saltanovič, Ispanijoje besitreniruojanti Sonata Milušauskaitė (abi 20 km), Donatas ir Darius Škarnuliai bei Tadas Šuškevičius (visi - 50 km). Dar vienas ėjikas - Marius Žiūkas 20 km distancijoje du kartus įvykdė B lygio normatyvą, tad panašu, kad ir jam atsiras vietos olimpinėje rinktinėje.

Iš minėtų sportininkų Alytuje nebuvo tik S.Milušauskaitės. Tiesa, Darius Škarnulis irgi nestartavo, tačiau į varžybas jis atvyko ir atidžiai stebėjo savo brolio dvynio Donato pasirodymą. Pastarasis EAA "Permit Meeting" varžybų 20 km distancijoje buvo septintas, o tos pačios rungties šalies čempionate - antras (1.24:) ir įvykdė šios rungties olimpinį B normatyvą. Lietuvos čempionu tapo jau antrą kartą šiemet olimpinį B normatyvą įvykdęs Marius Žiūkas (1.24:17). "Permit Meeting" turnyre jis buvo šeštas. Kitas olimpietis Tadas Šuškevičius šioje distancijoje buvo aštuntas (1.26:15), o Lietuvos čempionate - trečias. Šioje distancijoje greičiausias buvo Baltarusijos atstovas Sergejus Černovas (1.22:29).

Moterų 20 km lenktynes laimėjo Tatjana Gudkova iš Rusijos (1.29:59). Antrąją vietą užėmusi K.Saltanovič (1.31:15) šalies čempionate pelnė aukso medalį. Lietuvos vicečempione tapo Neringa Aidietytė (1.35:13), bendrojoje įskaitoje užėmusi aštuntąją vietą. Šalies čempionato bronzą iškovojo Brigita Virbalytė (1.37:40), "Permit Meeting" varžybose finišavusi devinta.

Komandinėje Lietuvos taurės įskaitoje nugalėjo Vilniaus ėjikai, antri - Birštono sportininkai, treti - Švenčionių rajono atstovai.

Kitą savaitę olimpinė ėjikų rinktinė vyks treniruotis į Druskininkus, nuo liepos 16 dienos pasirengimą tęs Kirgizijoje, o iš ten skris tiesiai į Kiniją, kur bus surengta paskutinė treniruočių stovykla prieš olimpiadą. K.Saltanovič į Kirgiziją neskris dėl mažametės dukrytės, tuo metu sportininkė treniruosis Portugalijoje.