LENGVOJI ATLETIKA

Europos čempionatas padovanojo du medalius

2012 07 02 8:14

Lietuvos lengvosios atletikos rinktinė, kurią sudarė 24 sportininkai, iš Suomijos sostinės Helsinkio parvežė du medalius.

Pirmą medalį - bronzos - mūsų komandai pelnė 100 metrų bėgime sėkmingai startavusi Lina Grinčikaitė. Antrąjį iškovojo šuolininkas į aukštį Raivydas Stanys. Lietuvis peršoko kartelę, iškeltą į 231 cm aukštį, ir 3 cm pagerinęs asmeninį rekordą, iškovojo sidabro medalį. Čempionu tapo taip pat 231 cm aukštį įveikęs, tačiau mažiau bandymų atlikęs britas Robbie's Grabarazas, taip nutraukdamas nuo 2002 metų besitęsusią Rusijos šuolininkų į aukštį hegemoniją. Bronza atiteko prancūzui Mickaeliui Hanany'ui - 228 cm.

R.Stanio rezultatas yra antras šalies lengvosios atletikos istorijoje ir tik 3 cm atsilieka nuo šalies rekordo, kuris nuo 1991-ųjų birželio priklauso Rolandui Verkiui.

"Dar negaliu patikėti, kad esu antras žmogus Europoje, - po apdovanojimų ceremonijos iš džiaugsmo sunkiai žodžius rinko R.Stanys. - Emocijų labai daug. Esu labai patenkintas. Manau, ateityje galėsiu pasiekti daugiau."

R.Stanys varžybas pradėjo sėkmingu šuoliu 2,15 m aukštyje, po to turėjo problemų su 2,20 m (įveikė tik trečiu bandymu), o 2,24 m vėl peršoko iš karto. Varžybas 2,28 m aukštyje tęsė 9 šuolininkai. Raivydas šį aukštį įveikė antru bandymu ir pakartojo asmeninį rekordą. Antru šuoliu jam pakluso ir 2,31 m.

"Kai pradžioje du kartus suklydau, buvo baimės, kad gali nepavykti. Tačiau ištraukiau, - šypsojosi sportininkas. - Padėjo lietuviškas užsispyrimas ir jėga."

Kova dėl aukso su britu Robbie Grabarzu vyko 2,33 m aukštyje. Jo įveikti nepavyko abiems, tad pagal nesėkmingų bandymų skaičių čempionu tapo anglas. R.Stanys galėjo paskutiniu savo šuoliu iškart užsikabinti aukso medalį, tačiau nepavyko.

"Prieš paskutinį šuolį galvojau, kad jeigu man pavyks būsiu, Europos čempionas. Tai pridėjo įtampos, - savo emocijas atskleidė R.Stanys. -  Tačiau ir taip viskas buvo labai gerai. Daug jėgų atidaviau, nes pirmą kartą bandžiau įveikti tokius aukščius."

Ilgai nelaukęs R.Stanys pradės ruoštis Londono olimpinėms žaidynėms. Sportininkas būtų laimingas, jei Londone pavyktų pakartoti Helsinkio rezultatą. Beje, Suomijos sostinė - laimingas miestas Lietuvos šuolininkams į aukštį. 1971 metais aukso medalį jame laimėjo Kęstutis Šapka, tapęs pirmuoju Lietuvos lengvaatlečiu Europos čempionu.

Aštuntąją vietą 800 m distancijoje užėmė bėgikė Natalija Piliušina. Išvakarėse asmeninį rekordą gerinusi Lietuvos vidutinių nuotolių bėgikė aštuonių dalyvių penktadienio vakarą finale nuotolį įveikė per 2 minutes 6,59 sekundės. Aukso medalį iškovojo rusė Jelena Aržakova. Ji sugaišo 1 minutę 58,51 sekundės ir daugiau, kaip dviem sekundėmis aplenkė prizininkėmis tapusias britę Lyndsey Sharp (2:00,52) bei tėvynainę Iriną Maračiovą (2:00,66).

Pusfinalio barjero neįveikė ir į finalą nepateko pirmą kartą Europos lengvosios atletikos čempionatų istorijoje dalyvavusi Lietuvos vyrų sprinterių komanda. Be lyderio Ryčio Sakalausko startavęs mūsų kvartetas - Egidijus Dilys, Žilvinas Adomavičius, Martas Skrabulis ir Aivaras Pranckevičius - šeštadienį estafetės 4 po 100 m pusfinalyje sugaišo 40,68 sekundės ir, aplenkęs Turkijos ekipą, užėmė 13 vietą.

Pasirodymu atrankos varžybose pirmenybes baigė disko metikė Zinaida Sendriūtė. Atrankos varžybose lietuvė pirmuoju bandymu įrankį nuskraidino 53,97 m (kiti du bandymai buvo neįskaityti) ir liko septinta A grupėje, o bendroje įskaitoje tarp 25 dalyvių liko tik septyniolikta. 2006 metais Z.Sendriūtė Europos pirmenybėse liko aštuoniolikta, o 2010-aisiais užėmė penktą vietą.

Atrankos barjero neįveikė ir bėgikas Mantas Šilkauskas. 110 metrų barjerinio bėgimo distanciją jis įveikė per 14,11 sekundės ir tarp 32 startavusiųjų bendrojoje įskaitoje užėmė 28 vietą. "Pasirodymą vertinu blogai, startas buvo labai prastas", - po finišo nelinksmai kalbėjo M.Šilkauskas. Prieš dvejus metus Ispanijoje vykusiose pirmenybėse jis buvo diskvalifikuotas.