LENGVOJI ATLETIKA

G. Grinius - ultramaratono prizininkas

2014 06 30 12:26
Gediminas Grinius įviveržė į pasaulio ultramaratonininkų elitą. Forumas.tiputeorija.lt/nuotrauka

Italijoje pasibaigusiame kalnų ultramaratone "The North Face Lavaredo Ultra Trail" bėgikas Gediminas Grinius užėmė trečiąją vietą.

Sudėtingą 119 km trasą Lietuvos stajeris įveikė per 13.01:22 ir pirmą kartą tapo prizininku tokio lygio varžybose.

Italijoje surengtas ultramaratonas yra tarptautinių varžybų "Ultra Trail World Tour" dalis. Trasa vingiavo Italijos dolomitinių Alpių viršūnėmis. Bėgikai turėjo įveikti ne vien ilgą distanciją, bet ir beveik 6 kilometrų aukščio įkalnes. Jų visų aukštis lygus aštuoniolikai Eifelio bokštų.

Ultramarone startavo 800 bėgikų, iš jų finišavo mažiau nei 600 bėgikų. G. Grinių aplenkė tik nugalėtojas Antonas Krupickai iš JAV (12.42:31) ir sidabrą iškovojęs kitas amerikietis Mike'as Foote'as (12.57:38).

Lietuvis lyderių būryje bėgo visų varžybų metu, pirmoje jų dalyje netgi pirmavo. Po šio ultramaratono lietuvis pelnė vietą šio sporto elite.

G. Grinius pernai tapo Lietuvos 100 km bėgimo rekordininku - 7.07:18. Šiuo metu Lenkijoje gyvenantis stajeris yra bėgikų komandos "Inov-8" narys.