2011 08 18 0:00
Dviratininkė V.Sereikaitė tris kartus gerino universiadų rekordus.
LŽ archyvo nuotrauka

Kinijos mieste Šenženyje vykstančioje pasaulinėje universiadoje vieną po kito apdovanojimus skina Lietuvos sportininkai.

Ypač sėkmingas lietuviams buvo trečiadienis. Vakar mūsiškiai iškovojo net penkis medalius. Per šešias varžybų dienas Lietuvos rinktinė pelnė 4 aukso, 3 sidabro, 2 bronzos medalius ir bendroje klasifikacijoje užima 7-ąją vietą.

Gerino rekordus

Pirmoji vakar nudžiugino anksti rytą Lietuvos laiku auksą iškovojusi treko dviratininkė 24 metų Vilija Sereikaitė. Ji laimėjo asmenines 3 km persekiojimo lenktynes. V.Sereikaitė finale įveikė distanciją per 3:36,944 ir, trečią kartą pagerinusi universiadų rekordą, net 3,124 sek. aplenkė ukrainietę Lesiją Kalitovską. Ši liko antra. "Tikėjausi patekti į trejetuką, tačiau nė nesapnavau galinti

tris kartus pagerinti universiados rekordą. Oro sąlygos čia buvo labai sunkios - karšta ir tvanku. Bet džiaugiuosi, kad su viskuo susitvarkiau", - kalbėjo čempionė.

Sidabro medalį sunkiosios atletikos varžybose trečiadienį iškovojo Aurimas Didžbalis. Svorio kategorijoje iki 94 kg 20-metis klaipėdietis išrovė 180 kg, išstūmė 207 kg ir, dvikovėje surinkęs 387 kg, nusileido tik čempionu tapusiam rusui Andrejui Demanovui. Jo rezultatas - 390 kg (177+213). Trečias liko turkas Ibrahimas Aratas - 373 kg (170+203).

Vakarykštė diena baigėsi lengvaatlečių laimėjimais. Vyrų 100 m sprinto rungties finale sidabrą pelnė Rytis Sakalauskas. 24 metų lietuvis nusileido tik jamaikiečiui Jacques'ui Harvey'ui (užfiksavo fotofinišas). Abiejų sprinterių laikas - 10,14 sekundės. Tai naujas Lietuvos rekordas, ankstesnis (10,18 sek.) irgi priklausė R.Sakalauskui. Trečias atbėgo kinas Bingtianas Su (10,27 sek.).

Moterų 100 m sprinto finale 24-erių Lina Grinčikaitė įveikė nuotolį per 11,44 sek. ir pasipuošė bronzos medaliu. Auksas atiteko Jamaikos atstovei Carrie Russell (11,05 sek.), sidabras - ukrainietei Chrystynai Stuy (11,34 sek.).

Disko metimo varžybose universiados vicečempione tapo Zinaida Sendriūtė. Asmeninį rekordą pasiekusios 26 metų atletės rezultatas - 62,49 m - finale buvo antras. Nugalėjo lenkė Zaneta Glanc (63,99 m), trečia liko rusė Svetlana Saikina (60,81 m).

Skirtingais keliais

Šenženyje kol kas sėkmingai rungtyniauja studentų krepšinio rinktinė. C grupės turnyre Vitoldo Masalskio auklėtiniai vakar iškovojo ketvirtą pergalę iš eilės. Jie 101:89 (34:22, 27:22, 18:21, 22:24) nugalėjo Japonijos krepšininkus. Ši pergalė garantavo lietuviams kelialapį į ketvirtfinalį. Nugalėtojams 27 taškus pelnė Marius Valukonis, 21 - Gediminas Orelikas, 15 - Ernestas Ežerskis, po 12 - Matas Sapiega ir Edgaras Stanionis. Šiandien lietuviai žais su Rusijos ekipa, laimėjusia taip pat visus 4 kartus, ir išsiaiškins, kuri rinktinė C grupėje bus pirma.

Daug prasčiau universiadoje sekasi Lietuvos krepšininkėms. Jos vakar pralaimėjo ir trečiąsias 4 komandų A grupės rungtynes. Lino Šalkaus auklėtines 69:66 (16:16, 11:8, 24:19, 18:23) įveikė suomės. 17 taškų pelnė Lina Aglinskaitė, 14 - Greta Šniokaitė, 11 - Gintarė Mažionytė. Lietuvaitės Kinijoje dabar kovos tik dėl 9-15 vietų.