2007 11 27 0:00
Metų laureatai - sprinteris T.Gay'us ir stajerė M.Defar.

Geriausiais 2007 metų pasaulio sportininkais Tarptautinė lengvosios atletikos federacija (IAAF) pripažino 25 metų JAV sprinterį Tysoną Gay'ų ir 24 metų Etiopijos stajerę Meseret Defar.

Sekmadienį vykusiose iškilmėse sezono laureatams atiteko čekiai po 10 tūkst. JAV dolerių.

T.Gay'us planetos lengvosios atletikos pirmenybėse Japonijoje iškovojo tris aukso medalius - laimėjo 100 ir 200 m bėgimus bei padėjo JAV rinktinei laimėti estafetę 4 po 100 metrų. Amerikietis tapo ketvirtuoju sportininku per visą lengvosios atletikos istoriją, kuriam per vienas pasaulio pirmenybes pavyko iškovoti tris aukso medalius.

Olimpinė čempionė M.Defar šiemet pagerino pačiai priklausiusį planetos 5000 m bėgimo rekordą (14 min. 16,63 sek.). Ji planetos čempione tapo šioje rungtyje ir šiemet dukart rekordiškai įveikė netradicinę dviejų mylių distanciją. Be to, vasarį Etiopijos bėgikė tapo pasaulio 3000 m bėgimo uždarų patalpų (8:23,72) rekordininke.