LENGVOJI ATLETIKA

Helsinkis: A.Palšytė - finale, L.Grinčikaitė, R.Sakalauskas ir S.Guogis - pusfinalyje

2012 06 27 15:08

Trečiadienį Helsinkio olimpiniame stadione prasidėjo 21-ojo Europos lengvosios atletikos čempionato varžybos. Pirmąją dieną startuoja 10 Lietuvos lengvaatlečių.

Lietuvos lengvosios atletikos federacija (www.lengvoji.lt) praneša, kad Lina Grinčikaitė laimėjo 100 m atrankos bėgimą (10.38/-0.3) ir, kaip ir prieš porą metų Barselonoje, pateko į pusfinalį tarp 16 geriausių Europos sprinterių. Atrankos bėgimuose jos laikas buvo šeštas. Pusfinaliniai bėgimai - vakare 20.03 val.

Į finalines šuolių  į aukštį  varžybos pateko Airinė Palšytė, įveikusi trečiu bandymu 1.90 m aukštį (1.78, 1.83 ir 1.87 m ji įveikė pirmaisiais šuoliais). Šį sezoną tai jos geriausias rezultatas. Kadangi toks aukštis pakluso tik 11 šuolininkių, toliau šokinėti nereikėjo. Austra Skujytė liko už finalo ribos, peršokusi 1.87 m antru bandymu. Ji čempionate užėmė 13 vietą. Vietą finalą būtų užtikrinęs pirmu bandymu įveiktas 1.87 m aukštis. 1.73, 1.78 ir 1.83 m Austra šoko be klaidų.

400 m barjerinio bėgimo užbėgime Silvestras Guogis užėmė ketvirtą vietą (51.25) ir ketvirtadienį startuos pusfinalyje. Barselonoje varžybas jis buvo baigęs jau po pirmo bėgimo.

Sėkmingai savo 25-ojo gimtadienio dieną pradėjo Rytis Sakalauskas,  laimėjęs atrankos bėgimą (10.23/1.0).  20.15 val. jis startuos pusfinalyje. Atrankos bėgimuose jo laikas buvo trečias.

Indrė Jakubaitytė ietį numetė 54.39 m (x-54.39-x) ir A atrankos grupėje užėmė 7 vietą. Jos likimas paaiškės po B grupės varžybų, tačiau atrodo.kad šioje ypatingoje mums rungtyje (joje laimėtas pirmasis lietuvių medalis Europos čempionatuose - 1958 metais Stokholme sidabrą iškovojo Birutė Kalėdienė) atstovės finale neturėsime.

Eglė Staišiūnaitė 400 m barjeriniame bėgime daugiau kaip sekunde pagerino asmeninį rekordą (56.58) ir savo bėgime buvo ketvirta. Ar pateks ji į pusfinalį, paaiškės po dviejų likusių bėgimų..

15.42 val. penktame 800 m atrankos bėgime dalyvaus Vitalijus Kozlovas. 38 dalyviai. Į pusfinalius keliaus po 4 pirmuosius ir dar 4 su geriausiais laikais.

17.58 val. antrame 400 m atrankos bėgime startuos Agnė Šerkšnienė. 31 dalyvė. Po tris pirmąsias ir 4 su geriausiais laikais pateks į pusfinalį.

18.40 val. 32 šuolininkai (tarp jų - Raivydas Stanys) bandys įveikti kvalifikacinį normatyvą (2.28).

20.03 val. 100 m pusfinalyje bėgs Lina Grinčikaitė.

20.15 val. prasidės vyrų 100 m bėgimo pusfinaliai su Ryčiu Sakalausku.