LENGVOJI ATLETIKA

Ietininkė I.Jakubaitytė liko toli nuo finalininkių

2007 08 30 0:00

Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Japonijoje vakar baigė pasirodymą trečia iš šešių mūsų šalies pasiuntinių - tik 25-ąją vietą tarp 33 dalyvių užėmė Indrė Jakubaitytė ir į finalą nepateko.

Geriausiu - antruoju bandymu - Lietuvos sportininkė ietį nusviedė 56,16 m bei tarp septyniolikos atrankos varžybų A grupės dalyvių buvo trylikta. Rungties lyderėmis finale (12 sportininkių) bus geriausius rezultatus pademonstravusios Čekijos metikės Nikola Brejchova (64,29 m) ir Barbora Spotakova (63,77).

Jau baigė pasirodymą dvi iš trijų didžiųjų mūsų vilčių. Austra Skujytė ir Virgilijus Alekna liko be medalių. Nekantriai laukiame valingosios maratonininkės Živilės Balčiūnaitės starto, jis numatytas sekmadienį.

Rytoj moterų 20 km sportinio ėjimo rungtyje dalyvaus Sonata Milušauskaitė. Šeštadienį vyrų 50 km sportinio ėjimo lenktynėse startuos Donatas Škarnulis.

Vakar, kaip ir kasdien šią savaitę Osakoje, toliau vyko medalių dalybos. 39 metų Vokietijos disko metikė Franka Dietsch vakar apgynė čempionės titulą (66,61 m) ir iškovojo šaliai pirmąjį aukso medalį šiose pirmenybėse Osakoje. Ji aplenkė asmeninį rekordą pagerinusią Europos čempionę rusę Darją Piščalnikovą (65,78 m). Bronzą iškovojo taip pat asmeninį rekordą pagerinusi kubietė Yarelis Barrios (63,90 m).

Ketvirtąjį aukso medalį savo šaliai iškovojo 28-erių amerikietė Michelle Perry, apgynusi pasaulio čempionės titulą moterų 100 m barjerinio bėgimo rungtyje - 12,46 sekundės. Ji vos

0,03 sek. aplenkė 2003 metų planetos čempionę kanadietę Perditą Felicien (12,49 sek.). Bronzos medalis atiteko Delloreen Ennis-London iš Jamaikos (12,50 sek.).

Staigmeną vyrų šuolio į aukštį varžybose trečiadienį pateikė buvęs krepšininkas iš Bahamų salų 23-ejų Donaldas Thomas. Jis peršoko kartelę, iškeltą į 235 cm aukštį, ir tik dėl mažiau atliktų bandymų aplenkė sidabrą ir bronzą iškovojusius atitinkamai uždarų patalpų planetos čempioną rusą Jaroslavą Rybakovą bei Kyriakosą Ioannou iš Kipro. Visi trys atletai pakartojo pasaulio čempionatų rekordą.

Didžiosios Britanijos bėgikių triumfu baigėsi 400 m moterų bėgimo finalas. Čempione tapo 23-ejų Christine Ohuruogu (49,61 sek.), ji 0,04 sekundės aplenkė Nicolą Sandres (49,65 sek.). Bronzos medalis atiteko Jamaikos bėgikei Novelenei Williams (49,66 sek.).

Pasaulio lengvosios atletikos čempionato komandų rikiuotėje pirmauja daugiausia medalių iškovoję JAV atletai, jų sąskaitoje 5 aukso, 2 sidabro ir 3 bronzos apdovanojimai. 2 sidabro medalius trečiadienį iškovojusi Rusijos komanda su 9 medaliais (3 aukso, 4 sidabro ir 2 bronzos) žygiuoja antra, o trečiojoje pozicijoje - 8 medalius (3, 1, 4) turintys Kenijos bėgikai. Vienintelį aukso medalį iškovojusi Estija komandų rikiuotėje dešimtąją vietą dalijasi su keturiomis valstybėmis. Per penkias dienas medalius jau pelnė 32-jų šalių atletai.