LENGVOJI ATLETIKA

Ir geriausieji klysta

2011 08 30 0:00
Po falšstarto U.Boltas nejučia nusivilko marškinėlius ir sutrikęs pasitraukė iš bėgimo takelio.

Pasaulio lengvosios atletikos čempionate Pietų Korėjoje Lietuvos sportininkų šiandien laukia rimti išbandymai. Virgilijus Alekna varžysis disko rungties finale. Kovą dėl medalio tęs ir mūsų septynkovininkė Austra Skujytė.

Atėnų olimpiados vicečempionė 32 metų A.Skujytė pirmąją varžybų dieną po keturių rungčių surinko 3808 taškus ir dabar žengia šešta: 100 m. b. b. - 13,96 sek. (23 vieta), aukštis - 1,86 m (2 v.), rutulys - 16,71 m (1 v.), 200 m - 26,04 sek. (25 v.). Po pirmosios varžybų dienos pirmauja čempionės titulą ginanti britė Jessica Ennis (4078 tšk.), antra - rusė Tatjana Černova (3927 tšk.), trečia - amerikietė Huleas Fountain (3887 tšk.). Šiandien daugiakovininkės šoks į tolį, mes ietį ir bėgs 800 m. Po šios rungties paaiškės prizininkės.

Europos, dukart pasaulio ir dukart olimpinis čempionas V.Alekna vakar diską nusviedė 64,21 m ir kvalifikacijoje buvo šeštas. Toliausiai nuskriejo pasaulio vicečempiono lenko Piotro Malachowskio diskas - 65,48 m.

Šiandien startuos ir dar vienas lietuvis - vyrų šuolių į aukštį atrankos varžybose dalyvaus Raivydas Stanys.

U.Bolto tragedija

Didžiausia šių pasaulio pirmenybių sensacija - Jamaikos sprinterio Usaino Bolto fiasko 100 m sprinto finale. Pasaulio rekordininkas neslėpė, kad į Daegu jis atvyko dar vieno aukso medalio. Tačiau liko be nieko. Sekmadienį finale U.Boltas startavo dar nenuaidėjus šūviui ir buvo diskvalifikuotas. Supratęs, kas įvyko, jamaikietis nejučia nusivilko marškinėlius ir sutrikęs lėtai pasitraukė iš bėgimo takelio. O netrukus 100 m sprinto pasaulio čempionu tapo kitas Jamaikos sprinteris Yoahanas Blake'as, - 9,92 sek.

Vakar U.Boltas išplatino viešą pareiškimą: "Pirmiausia noriu pasveikinti treniruočių partnerį Y.Blake'ą su aukso medaliu. Labai nusivyliau netekęs galimybės apginti pasaulio čempiono titulo. Sunkiai dirbau rengdamasis šioms pirmenybėms. Dėkoju visiems, kurie mane palaikė. Stengsiuosi kuo geriau pasirodyti 200 m bėgimo varžybose penktadienį."

Jie - čempionai

Vakar, trečiąją čempionato dieną, išdalyti šeši medalių komplektai. Kiek netikėtai baigėsi vyrų 110 m barjerinio bėgimo finalas. Jį laimėjo amerikietis Jasonas Richardsonas (13,16 sek.), o olimpinis čempionas ir pasaulio rekordininkas Dayronas Roblesas iš Kubos bei amerikietis Davidas Oliveris, vienintelis bėgikas, šiemet įveikęs distanciją greičiau nei per 13 sek., liko be apdovanojimų. Šuolių į tolį sektoriuje triumfavo lenkas Pawelas Wojciechowskis - 5,90 m, vyrų kūjio metimo finalą laimėjo japonas Koji Murofushi - 81,24 m.

Amerikietė Carmelita Jeter buvo nepavejama 100 m sprinto finale (10,90 sek.), 400 m bėgimo pasaulio čempionės titulą iškovojo Amantle Montsho iš Botsvanos - 49,56 sek, o Valerie Adams iš Naujosios Zelandijos ir toliau dominuoja rutulio stūmimo sektoriuje, ji įrankį nustūmė 21,24 m ir trečią kartą tapo pasaulio čempione. Sporto istorijoje tik septyni lengvaatlečiai tapo pasaulio čempionais jaunių, jaunimo ir suaugusiųjų varžybose. V.Adams - viena jų.