Iš automobilio - į bėgimo trasą

2010 04 28 0:00
Varginanti kelionė į Lenkiją nesutrukdė R.Drazdauskaitei (kairėje) ir Ž.Balčiūnaitei patekti į penketuką.
LŽ archyvo nuotraukos

Šeši Lietuvos sportininkai Lenkijoje dalyvavo tarptautinėse 10 kilometrų bėgimo varžybose, kurios buvo surengtos praeityje žinomo lenkų maratonininko Winando Osinskio atminimui.

Važiuodami į varžybas automobiliais lietuviai įveikė 800 kilometrų. Vieno ekipažo vairuotoja visą kelią buvo "geležine coliuke" praminta Lietuvos maratonininkė Živilė Balčiūnaitė. Tačiau varginanti kelionė į varžybas Lietuvos stajeriams nesutrukdė siekti gerų rezultatų.

Sėkmingiausiai iš mūsų šalies moterų pasirodė Rasa Drazdauskaitė. Ji užėmė ketvirtąją vietą (34:49). Živilė Balčiūnaitė buvo penkta (35:24), Vaida Žūsinaitė - devinta (36:15), o Evelina Uševaitė finišavo dvylikta (38:18). Tarp vyrų Marius Diliūnas liko devynioliktas (31:13), o Petras Revuckas - 47-as (36:01).

R.Drazdauskaitės ir M.Diliūno rezultatai yra geriausi šį sezoną tarp Lietuvos bėgikų.

Šiose varžybose distanciją baigė 56 moterys ir 220 vyrų. Nugalėtojais tapo ukrainiečiai Olga Kalendarova-Ochal (34:22) ir Michailas Iverukas (29:02).

Ž.Balčiūnaitę ir V.Žūsinaitę treniruojantis Romas Sausaitis liko patenkintas rezultatais: "Živilė treniruotis pradės tik nuo gegužės, tai buvo jėgų atgavimo proceso dalis po Romos maratono. Be to, dvi savaites ji beveik nesitreniravo, nes skaudėjo gerklę. Distanciją sudarė du ratai, pirmajame rate penkios sportininkės atitrūko, Živilės tarp jų nebuvo, vėliau vieną sportininkę ji pasivijo. Kiek žinau, R.Drazdauskaitės treneris Č.Kundrotas taip pat patenkintas rezultatu."

Tuo metu devinta finišavusi V.Žūsinaitė pasiektu rezultatu nebuvo patenkinta: "Oras buvo neblogas, bėgimą stebėjo nemažai žiūrovų, varžybų organizacija mane tenkino, tačiau mano laikas nėra pats geriausias."