LENGVOJI ATLETIKA

Jaunųjų bėgikių staigmenos Pekine

2008 08 21 0:00
Pekino žaidynių bėgimo takeliuose didžiausias staigmenas pateikė jaunosios Lietuvos bėgikės ir E.Balčiūnaitė (nuotraukoje kairėje žaliais marškinėliais) L.Grinčikaitė (nuotrauka dešinėje).
AFP/Scanpix nuotraukos

Vakar Pekino žaidynėse startavęs paskutinis mūsų šalies bėgikas Vitalijus Kozlovas 800 m atrankos etape užėmė 48-ąją vietą. Tačiau iš viso net šeši įvairiose distancijose lenktyniavę Lietuvos bėgikai nenuvylė savo gerbėjų.

Daugiausia džiaugsmo suteikė olimpiados debiutantė 21-erių klaipėdietė Lina Grinčikaitė, Pekine kaip viesulas įsiveržusi į geriausių planetos sprinterių šešioliktuką. Pirmoji per visą Lietuvos sporto istoriją olimpinėse žaidynėse bėgusi pusfinalyje ji užėmė keturioliktąją vietą. Malonią staigmeną pateikė ir dar viena žaidynių debiutantė - devyniolikametė šiaulietė Eglė Balčiūnaitė, irgi sugebėjusi prasibrauti į 800 m bėgimo pusfinalį (bendrojoje įskaitoje ji buvo 22-a). Nors 3000 m kliūtinio bėgimo distancijoje to nepavyko padaryti JAV gyvenančiai 31-erių Rasai Troup, ji šį nuotolį bėgo kaip niekad greitai ir Pekino stadione pagerino pačiai priklausiusį Lietuvos rekordą (9:30,21). Galutinėje įskaitoje R.Troup irgi užėmė 22 vietą.

Maratoną bėgusios net dvi lietuvės - 29-erių vilnietė Živilė Balčiūnaitė ir olimpinė debiutantė 27 metų šiaulietė Rasa Drazdauskaitė - sėkmingai įveikė 42,195 km distanciją ir užėmė atitinkamai 11-ąją ir 35-ąją vietas.

Vakar olimpinėse žaidynėse debiutavęs 21-erių V.Kozlovas distanciją įveikė per 1:48,96 ir trečiajame atrankos bėgime finišavo šeštas. Lietuvis pralenkė tik varžovą iš Tanzanijos.