LENGVOJI ATLETIKA

JAV estafetininkai įtvirtino komandos pergalę

2009 08 25 0:00

Sekmadienį, paskutinę pasaulio lengvosios atletikos čempionato Berlyne dieną, JAV sportininkai iškovojo tris aukso medalius ir komandų rikiuotėje užėmė pirmąją vietą.

Sekmadienį Vokietijos sostinėje JAV atletų triumfu estafetėse baigėsi XII pasaulio lengvosios atletikos čempionatas. Vyrų estafetės 4 po 400 m čempionų titulus apgynę amerikiečiai - Angelo Tayloras, Jeremy's Warineras, Kerronas Clementas ir LaShawnas Merrittas - distancijoje sugaišo 2 minutes 57,86 sekundės ir trimis sekundėmis aplenkė sidabrą bei bronzą iškovojusius atitinkamai Didžiosios Britanijos ir Australijos kvartetus.

Taip pat nesunkiai čempionių titulus estafetėje 4 po 400 m apgynusios JAV bėgikės - Debbie Dunn, Allyson Felix, Lashinda Demus, Sanya Richards - nuotolį įveikė per 3 minutes 17,83 sekundės ir beveik pusketvirtos sekundės aplenkė artimiausias persekiotojas iš Jamaikos bei Rusijos.

Trečią aukso medalį JAV rinktinei ir dešimtąjį čempionate sekmadienio vakarą iškovojo 23 metų šuolininkė į tolį Brittney Reese. Nuskriejusi 7,10 m amerikietė 13 cm aplenkė čempionės titulą praradusią rusę Tatjaną Lebedevą.

Pirmuoju atletu viename pasaulio čempionate laimėjusiu 10 000 ir 5000 distancijas tapo 27-erių Kenenisa Bekele iš Etiopijos. Jis 5000 m nubėgo per 13 minučių 17,09 sekundės ir tik paskutiniu spurtu finiše vos 0,24 sekundės aplenkęs čempiono titulą praradusį amerikietį Bernardą Lagatą pakartojo Pekino olimpiados triumfą. Dabar K.Bekeles sąskaitoje penki pasaulio čempionatų ir trys olimpinių žaidynių aukso medaliai.

Moterų 1500 metrų bėgimo pasaulio čempionės titulą 24 metų Maryam Yusuf Jamal iš Bahreino apgynė tik po to, kai buvo diskvalifikuota ispanė Natalia Rodriguez. Likus 200 m iki finišo ispanė nustūmė pirmavusią Geletę Burką iš Etiopijos, kuri finišavo paskutinė.

Vyrų 800 metrų bėgimą laimėjo 28 metų Pietų Afrikos atletas Mbulaenis Mulaudzis, pakartojęs tėvynainės Caster Semenya triumfą toje pat moterų distancijoje. Tiesa, ar C.Semenya bus pripažinta planetos čempionė paaiškės po lyties testo.

Vyrų ieties metimo pasaulio čempionu pagaliau tapo 28 metų dukart olimpinis čempionas iš Norvegijos Andresas Thorkildsenas, kuris pastaruosiuose dviejuose čempionatuose Helsinkyje (2005) bei Osakoje (2007) buvo antras. Norvegas įrankį nuskraidino 89,59 metro.

Medalių lentelėje pirmąją vietą užėmė JAV sportininkai, iškovoję 22 apdovanojimus (10 aukso, 6 sidabro, 6 bronzos). Antrąją - Jamaikos lengvaatlečiai, pelnę 13 medalių (7-4-2), o trečiąją - Kenijos atstovai su 11 medalių (4-5-2). Čempionato šeimininkai Vokietijos lengvaatlečiai iškovojo 9 medalius (2-3-4) bei užėmė 6 vietą.

Čempionato prizininkai

Estafetė 4x400 m (vyrai): 1. JAV - 2:57,86 (Angelo Tayloras, Jeremy Warineris, Kerronas Clementas, LaShawnas Merrittas); 2. Didžioji Britanija - 3:00,53; 3. Australija - 3:00,90.

Estafetė 4x400 (moterys): 1. JAV - 3:17,83 (Debbie Dunn, Allyson Felix, Lashinda Demus, Sanya Richards); 2. Jamaika - 3:21,15; 3. Rusija - 3:21,64.

Šuoliai į tolį (moterys): 1. Brittney Reese (JAV) - 7,10 m; 2. Tatjana Lebedeva (Rusija) - 6,97; 3. Karin Mey Melis (Turkija) - 6,80.

5000 m bėgimas (vyrai): 1. Kenenisa Bekele (Etiopija) - 13:17,09; 2. Bernardas Lagatas (JAV) - 13:17,33; 3. Jamesas Kwalia (Kataras) - 13:17,78.

1500 m bėgimas (moterys): 1. Maryam Yusuf Jamal (Bahreinas) - 4:03,74; 2. Lisa Dobriskey (Didžioji Britanija) - 4:03,75; 3. Shannon Rowbury (JAV) - 4:04,18.

800 m bėgimas (vyrai): 1. Mbulaeni Mulaudzi (Pietų Afrika) - 1:45,29; 2. Alfredas Kirwa Yego (Kenija) - 1:45,35; 3. Yusufas Saadas Kamelis (Bahreinas) - 1:45,35.

Ietis (vyrai): 1. Andreasas Thorkildsenas (Norvegija) - 89,59 m; 2. Guillermo Martinezas (Kuba) - 86,41; 3. Yukifumi Murakami (Japonija) - 82,97.