LENGVOJI ATLETIKA

Katalonijos saulė glostė lietuvius

2010 07 29 0:00
Geriausia mūsų šalies sprinterė L.Grinčikaitė (viduryje) įsiveržė į 100 m bėgimo rungties pusfinalį.
AFP/Scanpix nuotraukos

Katalonijos sostinėje Barselonoje vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate trečiadienį labiausiai nudžiugino visos trys mūsų ėjikės, sėkmingai įveikusios 20 km distanciją, o geriausiai pasirodžiusi rinktinės senbuvė Kristina Saltanovič finišavo septinta.

Antrąją čempionato dieną sėkmingai startavo ir geriausia Lietuvos sprinterė Lina Grinčikaitė, 100 m bėgimo rungtyje patekusi į pusfinalį, bei dešimtkovininkas Darius Draudvila, po pirmųjų rungčių įsiveržęs į lyderių gretas.

Miuncheno scenarijus.

Trečiadienį anksti ryte vykusiose moterų 20 km sportinio ėjimo varžybose 35-erių K.Saltanovič distanciją nužingsniavo per 1.31:40 ir, pagerinusi šio sezono Lietuvos rezultatą, užėmė septintąją vietą. Septinta ji finišavo ir 2002 metų Senojo žemyno pirmenybėse Miunchene (Vokietija), o pernai pasaulio čempionate Berlyne mūsų šalies ėjikų rinktinės senbuvė buvo aštunta. Tačiau šių metų pasirodymą Kristina vertina itin palankiai. Kaip po finišo sportininkė teigė oficialiai Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) interneto svetainei, šį kartą ji nesitikėjo taip aukštai pakilti, nes varžovių meistriškumas nuolat auga, tad būti dešimtuke yra puiku.

Pirmenybių debiutantės 25-erių Brigita Virbalytė-Dimšienė (1.35:00) ir 27-erių Neringa Aidietytė (1.37:32) užėmė atitinkamai tryliktą ir penkioliktą vietas tarp 16 finišavusiųjų (startavo 22 ėjikės). Dvi ėjikės vakar buvo diskvalifikuotos, keturios nebaigė distancijos.

Europos pirmenybių prizininkių pakylą okupavo Rusijos ėjikės: nugalėtoja tapo 25-erių olimpinė bei pasaulio čempionė Olga Kaniškina (1.27:44), sidabrą pelnė Anisja Kirdiapkina (1.28:55), bronzą - Vera Sokolova (1.29:32).

Puiki pradžia

Sėkmingai varžybas pradėjo L.Grinčikaitė, vakar dalyvavusi 100 m bėgimo atrankoje (4 grupėse bėgo po 8 sprinteres). Ketvirtame bėgime Lina finišavo trečia (11,48 sek.) ir pateko į pusfinalį, kuris vyks šiandien vėlai vakare. Patekusi į pusfinalį L.Grinčikaitė LLAF interneto svetainei sakė: "Buvo sunku. Priešpriešinis vėjas labai galingas. Nesižaviu rytinėmis varžybomis. Bet svarbiausia, kad patekau į kitą etapą. Rezultatas nesvarbu. Kitame etape kova prasidės iš naujo."

Dešimtkovės varžybas trečiadienį asmeniniu rekordu pradėjo D.Draudvila. 100 m jis nubėgo per 10,71 sek. ir po pirmosios rungties dalijosi 2-3 vietas. Šokdamas į tolį Darius pagerino dar vieną asmeninį rekordą - 7,52 m (septintas rezultatas tarp visų daugiakovininkų). Po dviejų rungčių lietuvis buvo trečias. Rutulį Darius nustūmė 15,08 m ir prieš vakarines varžybas jis žengė antras, nuo lyderio ukrainiečio Oleksijaus Kasjanovo atsilikdamas 66 taškais, o estą Mikką Pahapillą lenkdamas 78. Vakare D.Draudvilos dar laukė šuolių į aukštį ir 400 m bėgimo rungtys. O šiandien dešimtkovininkai dalyvaus likusiose penkiose rungtyse - 110 m b/b, disko bei ieties metimo, šuolių su kartimi ir 1500 m bėgimo.

Į Barseloną atvykęs, tačiau su D.Draudvila nestartuojantis jo kolega dešimtkovininkas Mantas Šilkauskas šiandien bandys prasimušti į 110 m b/b rungties pusfinalį.

Vakar vakare moterų disko metimo finale dalyvavo lietuvė Zinaida Sendriūtė, atrankos varžybų bendrojoje įskaitoje užėmusi 5 vietą - 58,98 m.

Finale - ne paskutinė

Atėnų olimpinė septynkovės vicečempionė Austra Skujytė antradienio vakarą vykusiame moterų rutulio stūmimo finale užėmė 12 vietą. Geriausiu, pirmuoju, bandymu įrankį ji nustūmė 17,72 m ir, dar kartą pagerinusi sezono rezultatą šalyje, aplenkė dvi varžoves - italę Chiarą Rosą (17,49 m) ir olandę Melissą Boekelman (17,32 m). Pasak Austros, jau geriau finale būti dvyliktai nei paskutinei, keturioliktai.

Europos rutulio stūmimo čempionės titulą iškovojo 2005-ųjų pasaulio pirmenybių nugalėtoja 29-erių baltarusė Nadežda Ostapčiuk - 20,48 m, sidabrą pelnė čempionės titulą praradusi jos tėvynainė Natalija Michnevič - 19,53 m, bronza pasipuošė rusė Anna Avdejeva - 19,39 m.

O antradienio vakaro puošmena tapo vyrų 10 000 m bėgimo finalas, kurį laimėjo Didžiosios Britanijos stajeris Mo Farahas -28:24,99. Sidabro medalį iškovojo jo tėvynainis Chrisas Thompsonas - 28:27,33, bronzą - italas Daniele Meucci (28:27,33).

Sudužusi viltis

Nė vieno mūsų sportininko pasitraukimas po atrankos varžybų nenuliūdino taip, kaip vidutinių nuotolių bėgikės Eglės Balčiūnaitės. Ji buvo viena didžiausių Lietuvos vilčių Barselonoje. Pirmojoje atrankos grupėje Eglė 800 m nubėgo per 2:01,19 ir finišavo trečia. Iš trijų grupių "lietuviškoji" bėgo lėčiausiai, tad ir mūsų sportininkė bendrojoje įskaitoje buvo tik keturiolikta tarp 24-ių dalyvių. Iki finalo E.Balčiūnaitei pritrūko 0,85 sekundės. Po nesėkmės Eglė pasakė: "Labai didelės įtakos turėjo pirmame rate įvykęs susistumdymas. Tai išmušė iš ritmo."

Čempionatas jau baigėsi ir dar trims mūsų šalies sportininkams, neįveikusiems atrankos varžybų barjero. Trišuolininkas Mantas Dilys geriausiu, pirmuoju, bandymu nušoko 16,32 m ir bendrojoje įskaitoje užėmė 21 vietą tarp 28 dalyvių.

Vitalijus Kozlovas 800 m distanciją savo bėgime įveikė septintas (1:52.18), o bendrojoje įskaitoje buvo tik 28-as tarp 32 dalyvių.

Čempionato naujokas Silvestras Guogis 400 m barjerinio bėgimo atrankos varžybose tarp 29 atletų užėmė 26 vietą (53.38 sek.).