Kelialapis į Londoną yra!

2011 08 01 0:00
L.Asadauskaitė nenuvylė savo gerbėjų.
EPA-Eltos nuotrauka

Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate Didžiojoje Britanijoje Laura Asadauskaitė sekmadienį užėmė penktąją vietą ir iškovojo kelialapį į 2012-ųjų Londono olimpiadą.

Visos į aštuntuką patekusios atletės jau turi kišenėje olimpinius kelialapius.

Finale po trijų etapų (fechtavimo, plaukimo ir jojimo) 27-erių L.Asadauskaitė tarp 36 atlečių buvo septinta. O po paskutinės - kombinuotos bėgimo ir šaudymo rungties lietuvė galutinėje įskaitoje buvo penkta (5492 taškai). Čempionės titulą iškovojo vokietė Lena Schoneborn (5600). 21-erių Lina Batulevičiūtė užėmė 22 vietą (5128).

O aštuoniolikmetė Gintarė Venčkauskaitė atrankos varžybų B grupėje liko devyniolikta ir į finalą nepateko. Rusijai atstovaujanti Donata Rimšaitė finale liko 32-a (4888).

Į vyrų finalą patekęs vienintelis mūsų šalies atstovas 25-erių Tomas Makarovas šeštadienį tarp 36 pajėgiausių atletų buvo trisdešimtas (5612 tšk.). Europos čempiono titulą po trejų metų susigrąžino

paskutinių dviejų olimpiadų nugalėtojas rusas Sergejus Moisejevas (5996). O titulą gynęs čekas Davidas Svoboda (5716 tšk.) liko23-ias.