LENGVOJI ATLETIKA

Klaipėdietis liejo įtūžį ant teisėjų

2011 02 09 0:00
Rungtyniaudamas "Neptūne" M.Stašys emocijomis nekunkuliuoja, tačiau Studentų lygoje jis pratrūko.

Po daugiau nei mėnesio pertraukos į aikšteles grįžo Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) komandos. Pirmadienis ilgam įsimins Klaipėdos universiteto (KU) žaidėjui Mindaugui Stašiui.

Per LSKL dešimtojo turo rungtynes su Vilniaus pedagoginio universiteto (VPU) studentais KU ir "Neptūno" komandos 24 metų žaidėjas M.Stašys, nesuvaldęs emocijų, užsidirbo dvi technines ir diskvalifikacinę pražangas.

Už šį incidentą teisėjai surašė raštą, kuriame LSKL drausminės komisijos prašoma klaipėdiečiui skirti nuobaudą.

M.Stašio kantrybė trūko, kai antrame kėlinyje jam buvo skirta techninė pražanga. Klaipėdietis nenorėjo sutikti su teisėjų sprendimu ir sviedė į juos kamuolį. Jam buvo skirta antroji techninė pražanga. Tuo viskas nesibaigė - M.Stašys priėjęs prie arbitrų kažką išrėžė jiems į akis. Oficialiame rašte varžybų vyr. teisėjas Andžejus Urbanovičius teigia, kad buvo pagrasinta susidoroti.

"Nieko negrasinau. Tiesiog užvirė emocijos ir kažką leptelėjau. Tai sportinis pyktis, ir nieko daugiau. Teisėjai visiškai nevaldė situacijos, atrodė, lyg jie būtų pirmąkart gyvenime stebėję krepšinį. Kai matai neteisybę, negali tylėti", - taip situaciją komentavo 17 taškų pelnęs KU krepšininkas M.Stašys.

Į varžybas šįkart negalėjo vykti KU ekipos treneris Dainius Miliūnas, tad jį pavadavo pirmadienį su uostamiesčio universiteto merginų krepšinio komanda Vilniuje rungtyniavusi trenerė Ramunė Kumpienė. Pasak jos, prie M.Stašio emocijų protrūkio prisidėjo keisti teisėjų sprendimai.

"Žinoma, žaidėjui nevertėtų taip elgtis, tačiau iš pusiausvyros išvedė prastas teisėjavimo lygis. Ne visi į tai gali ramiai reaguoti", - kalbėjo trenerė.

KU šias rungtynes pralaimėjo 82:112 ir iš antrosios pozicijos smuktelėjo į šeštąją (5 pergalės/5 pralaimėjimai). Šeštą pergalę iškovojusi VPU ekipa pakilo į antrąją vietą. VPU gretose rezultatyviausias buvo 49 taškus pelnęs Darius Tarvydas.

Pergalių seriją pratęsė titulą ginantys turnyro lyderiai Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) studentai. Jie namie 84:74 įveikė 7 vietoje esančią Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) ekipą ir iškovojo devintą pergalę iš eilės.

Į trečiąją poziciją pakilo šeštą pergalę iškovoję Šiaulių universiteto (ŠU) krepšininkai, jie svečiuose 117:68 nugalėjo autsaiderę Lietuvos žemės ūkio universiteto (LŽŪU) komandą.

Atkakliausias pirmadienį buvo Kauno derbis - Kauno technologijos universiteto (KTU) studentai tik paskutinėmis sekundėmis 80:79 įveikė Lietuvos kūno kultūros akademijos (LKKA) auklėtinius. LKKA ketvirto kėlinio viduryje pirmavo 11 taškų skirtumu, tačiau persvaros išsaugoti nesugebėjo. Be to, galėjo būti ir pratęsimas, tačiau likus 4 sekundėms iki rungtynių pabaigos vieną baudos metimą iš dviejų prametė LKKA žaidėjas Vidmantas Sragauskis. KTU ekipai šiose rungtynėse vadovavo Vytautas Pliauga, o dėl pakilusios temperatūros lovoje gulėjęs treneris Vitoldas Masalskis KTU komandai patarinėjo telefonu.

STATISTIKA

VDU - VGTU 84:74 (22:26, 9:15, 29:9, 24:24). A.Karbauskas 24 tšk., E.Ulanovas 15 (10 atk. kam.), R.Girnius 14; E.Rastenis 18, K.Alekna ir M.Girnius - po 12, M.Norkus - 11.

VPU - KU 112:82 (25:23, 30:17, 26:11, 31:31). D.Tarvydas 49 (2-12/20, 3-5/10, 1-10/11), R.Sugintas 23 (13 atk. kam.), V.Jatulevičius 12; M.Stašys ir M.Kumpys - po 17, K.Timofejevas 14.

KTU - LKKA 80:79 (21:24, 22:21, 15:17, 22:17). Ž.Skučas 23 (19 kam. kam.), E.Stanionis 17, M.Lisajevičius 16; V.Sragauskis 29, A.Sakalauskas 18, A.Lencevičius 15.

LŽŪU - ŠU 68:117 (23:34, 20:28, 8:23, 17:32). A.Lubys 16, E.Šalašavičius 14, P.Stasiulionis 10; O.Matulionis 30 (11 atk. kam.), J.Jucikas 25, A.Kvederavičius ir P.Rašamavičius - po 13.