LENGVOJI ATLETIKA

Kol kas skaičiuojame ne medalius

2010 07 31 0:00
T.Šuškevičiaus devintoji vieta - aukščiausias Lietuvos vyrų ėjikų iškovojimas Europos čempionatuose.
Alfredo Pliadžio nuotrauka

Jau rytoj Katalonijos sostinėje Barselonoje nuskambės paskutiniai dvidešimtojo Europos lengvosios atletikos čempionato akordai. Lietuvos sportininkai ten dar neiškovojo medalių, tačiau mūsų geriausieji jau pelnė vietą Senojo žemyno atletų elite.

Barselonoje net keturi lietuviai pateko į dešimtukus: diskininkė Zinaida Sendriūtė užėmė penktąją vietą, dešimtkovininkas Darius Draudvila buvo šeštas, ėjikai Kristina Saltanovič ir Tadas Šuškevičius - atitinkamai septinta (20 km) ir devintas (50 km).

Šiandien moterų maratoną (42,195 km) bėgs net trys mūsų šalies stajerės: Živilė Balčiūnaitė, Rasa Drazdauskaitė ir Remalda Kergytė. Moterų estafetėje 4x100 m išvysime Sonatą Tamošaitytę, Liną Andrijauskaitę, Editą Kavaliauskienę ir Liną Grinčikaitę. Vyrų disko metimo atrankos varžybose dalyvaus dukart pasaulio ir dukart olimpinis čempionas Virgilijus Alekna bei Aleksas Abromavičius. Moterų estafetės ir diskininkų finalai - sekmadienį.

Padarė, ką galėjo

JAV gyvenantis 27-erių Lietuvos atletas D.Draudvila dešimtkovės varžybose Barselonoje tarp 21 klasifikuoto sportininko (iš viso startavo 27) galutinėje įskaitoje buvo šeštas. Jis pirmasis iš mūsų šalies delegacijos įvykdė 2011 metų pasaulio čempionato, kuris vyks Pietų Korėjoje, normatyvą. Surinkęs 8032 taškus Darius pagerino asmeninį rekordą. Jo rezultatas - antras Lietuvoje per visą istoriją. Šalies rekordas nuo 1988 metų priklauso Rišardui Malachovskiui (8437 tšk.).

Be minėto rekordo, D.Draudvila pagerino dar keturis asmeninius: 100 m (10,71 sek.), šuolio į tolį (7 m 52 cm), 400 m (48,43 sek.) ir 110 m b/b (14,29 sek.). Po septynių rungčių pirmavęs Darius vėliau smuktelėjo į penktąją vietą, o po paskutinės 1500 m bėgimo rungties bendrojoje įskaitoje užėmė šeštąją poziciją. D.Draudvilai tai jau antrasis Europos čempionatas. Pirmajame 2006 metais Geteborge jis nebaigė pasirodymo. Nors Barselonoje Dariui nepavyko išsilaikyti pirmajame trejetuke, džiugu, kad retai Lietuvoje matomas mūsų sportininkas įspūdingai įsiveržė į Europos dešimtkovininkų elitą.

Po dvi dienas trukusių varžybų maratono D.Draudvila oficialiai Lietuvos lengvosios atletikos federacijos internetinei svetainei kalbėjo: "Džiaugiuosi be galo. Negaliu daugiau nieko pridurti. Žinojau, kad mano silpnos paskutinės trys rungtys, todėl didelių vilčių nepuoselėjau. Prieš varžybas giliai viduje tikėjau, kad galiu peržengti 8000 taškų ribą. Tačiau apie vietą negalvojau. Sunku dešimtkovėje planuoti vietą, nes bet kurią akimirką gali viskas pasikeisti. Žinojau, kad varovai aplenks, nes jų asmeniniai rekordai paskutinėse rungtyse geresni. Todėl įtampos jokios nebuvo." Europos čempionu tapo prancūzas Romainas Barrasas (7698 tšk.), vicečempionu - olandas Eelco Sintnicolaasas (8436 tšk.), bronziniu prizininku - olimpinis vicečempionas baltarusis Andrejus Kravčenka (8370 tšk.).

Varžovai krito kaip lapai

Vakar iš ryto vykusiose alinančiose 50 km vyrų sportinio ėjimo varžybose Lietuvos atstovas 25-erių Tadas Šuškevičius pateko į dešimtuką - užėmė devintąją vietą ir pagerino asmeninį rekordą (3.52:31). Įveikęs pusę distancijos Tadas buvo 15-as, po 35 km - 13-as, po 40 km - 11-as, po 45 km - devintas. T.Šuškevičius, kaip ir D.Draudvila, įvykdė 2011 metų pasaulio čempionato A lygio normatyvą. Tai - aukščiausia Lietuvos vyrų ėjikų užimta vieta Europos čepionatuose. Kitas Lietuvos ėjikas Donatas Škarnulis vienintelis iš 27 startavusiųjų buvo diskvalifikuotas, net neįveikęs 10 km. Tačiau visą distanciją įveikė tik 15 ėjikų - vienuolika sportininkų krito kaip lapai nepasiekę finišo. Europos čempiono titulą apgynė 2007 metų pasaulio vicečempionas 32-ejų prancūzas Yohannas Dinizas (3.40:37). Sidabrą iškovojo lenkas Grzegorzas Sudolis (3.42:24), bronzą - rusas Sergejus Bakulinas (3.43:26).

Nespėjo aplenkti

Sprinterė L.Grinčikaitė nepateko į 100 m bėgimo varžybų finalą, jai pritrūko 0,04 sek. Ketvirtadienio vakarą pusfinalyje Lina tarp 16 dalyvių buvo 12-a, savo (pirmajame) bėgime ji finišavo ketvirta (11,35 sek. - geriausias sezono rezultatas; atrankos varžybose Lina tarp 32 dalyvių buvo devinta - 11,48 sek.).

Apmaudu, kad geriausia mūsų šalies sprinterė nepateko tarp aštuonių stipriausiųjų. Tačiau reikia pripažinti, kad šios bėgikės meistriškumas kaskart stebina: po starto ji lekia kaip atomikas, lenkdama varžoves. Šį kartą labai mažai pritrūko. Bet Lina turi pakankamai laiko - jai dar tik 23-eji. O greičiausiai pusfinalyje bėgo vokietė Verena Sailer (11,06 sek.), kuri tą patį vakarą tapo Europos čempione (11,10 sek.).

Joms nepavyko

Kita Lietuvos sprinterė - šalies 100 m b/b rekordininkė 23-ejų S.Tamošaitytė atrankos varžybose vakar pasidalijo 19-20 vietas su belge Anne Zagre. Ketvirtajame atrankos bėgime Sonata finišavo paskutinė - šešta (13,31 sek.). Iki 16 vietos, garantuojančios kelialapį į pusfinalį, jai pritrūko 0,06 sek. Iš viso atrankos varžybose dalyvavo 28 bėgikės.

Kvalifikacijos barjero neperšoko ir visai neseniai Kanadoje pasaulio jaunimo (iki 20 metų) šuolių į aukštį vicečempione tapusi 18-metė Airinė Palšytė. Atrankos varžybose ji užėmė 18 vietą tarp 26 dalyvių. Pirmuoju šuoliu lietuvė įveikė 1,78 m aukštį, trečiuoju bandymu - 1,83 m, antruoju - 1,87 m ir trečiuoju - 1,90 m. Kad patektų į finalą, Airinei reikėjo peršokti 1,92 m (kvalifikacinis finalo normatyvas). Deja, šį kartą nepavyko. Iš pasaulio jaunimo čempionato A.Palšytė skrido tiesiai į Barseloną, tad ilgos varginančios kelionės jai nepridėjo jėgų per atsakingiausią šių metų startą.