LENGVOJI ATLETIKA

L.Grinčikaitė atvertė naują puslapį

2012 06 29 8:21

Helsinkyje vykstančio Europos lengvosios atletikos čempionato moterų 100 m sprinto finale Lina Grinčikaitė iškovojo bronzą ir atvertė naują puslapį Lietuvos sporto istorijoje.

Vakar 100 m sprinto finale startavęs Rytis Sakalauskas dėl pusfinalyje patirtos traumos (iškart po finišo jis nukrito), deja, negalėjo kovoti dėl medalio.

Sprinto karalaitė

Moterų 100 m bėgimo finale Edmundo Norvilo auklėtinė 25-erių klaipėdietė L.Grinčikaitė bėgo paskutiniuoju, aštuntuoju, takeliu. Tai nesutrukdė Linai konkuruoti su pajėgiomis varžovėmis dėl prizinės vietos - ji pirmoji Europos čempionatų istorijoje vakar iškovojo Lietuvai medalį sprinto rungtyje (11,32 sek.). Lietuvę vos 4 šimtosiomis pralenkė čempionės titulą pelniusi bulgarė Ivet Lalova, ir tik fotofinišas lėmė, kad sidabras atiteko ukrainietei Olesyai Povh (11,32 sek.).

Trileris finale

Prieš vyrų 100 m sprinto finalą Ryčio Sakalausko treneris Aleksas Stanislovaitis kalbėjo: "Rytis traumą patyrė po pusfinalio varžybų, jau kirtęs finišo liniją. Finale mes pasirodysime, tačiau greičiausiai po starto šūvio liksime savo vietoje ir iškovosime tik aštuntąją poziciją. Gaila. Rytis turėjo realias galimybes kovoti dėl medalių. Jis - pirmasis lietuvis, patekęs į Europos čempionato finalą. Paties sportininko nuotaikos labai prastos. Tai suprantama - jis yra maksimalistas."

Dėl trečiadienį pusfinalyje patirtos traumos R.Sakalauskas praleis ir rytoj vyksiančias 4x100 m sprinto estafetės varžybas. Pasak nacionalinės rinktinės vadovų, svarbiausia, kad sportininkas atsigautų iki Londono olimpiados.

Ketvirtadienio vakarą vykusiame vyrų 100 m sprinto finale išvydome tikrą trilerį. R.Sakalauskas kartu su visais finalininkais stojo prie starto linijos, bet po šūvio net nepajudėjo iš vietos ir sukėlė sumaištį. Už tai teisėjas jam parodė geltonąją kortelę. Po antrojo starto Rytis vėl pakartojo savo "triuką", tačiau lietuvį užgožė per anksti į priekį iššovęs italas Simone Collio, kuris už tai buvo diskvalifikuotas. Po trečiojo šūvio R.Sakalauskas pagaliau startavo, bet tuoj pat sustojo ir nulydėjo akimis medalių link bėgančius varžovus. Ten laukė dar vienas netikėtumas - Latvijos sprinteris Ronaldas Arajas finišuodamas pargriuvo...

Europos sprinto karaliumi tapo prancūzas Christophe'as Lemaitre (10,09 sek.), sidabro medalį iškovojo jo tėvynainis Jimmy Vicaut (10,12 sek.), bronzą - Norvegijos atstovas Jaysuma Saidy Ndure (10,17 sek.).

Yra į ką lygiuotis

Šuolininkė A.Palšytė vakar finale pirmais šuoliais įveikė 1,80 ir 1,85 m aukštį, antruoju - 1,89 m. Po dviejų nesėkmingų bandymų įveikti į 1,92 m aukštį iškeltą kartelę trečiąjį Airinė perkėlė į kitą etapą, tačiau jai nepavyko vieninteliu bandymu įveikti 1,95 m ir teko baigti savo pasirodymą. Airinė užėmė devintą vietą (2010 metais debiutavusi Europos čempionate Barselonoje Airinė buvo 18-a). Čempione tapo ispanė Ruth Beitia (1,97 m).

Atėnų žaidynių septynkovės vicečempionė Austra Skujytė trečiadienį šuolių į aukštį sektoriuje po atrankos varžybų liko už borto, o vakar ji reabilitavosi rutulio stūmimo kvalifikacinėse varžybose - tarp 18 sportininkių užėmė 11 vietą (16,73 m) ir pateko į finalininkių dvyliktuką. Finalas vyks šiandien, pradžia - 18.00 valandą.

Natalija greitesnė

800 m atrankos pusfinalyje dalyvavo dvi mūsų bėgikės Natalija Piliušina ir Eglė Balčiūnaitė. Natalijai tai pirmasis čempionatas, o Eglė užpernai Barselonoje buvo 14-a. N.Piliušina pirmame pusfinalyje finišavo trečia (2:02,12), pagerino asmeninį rekordą ir pateko į finalą (jis vyks šį vakarą 21.40 val.). Eglė antrame pusfinalyje distanciją įveikė penkta (2:05,21) ir liko už borto, bendrojoje įskaitoje užimdama 14 vietą. Daug kas vietą finale prognozavo Eglei, tačiau šį sykį Natalija buvo už ją greitesnė.

Pirmajame 400 m barjerinio bėgimo (b. b.) pusfinalyje bėgusi Eglė Staišiūnaitė finišavo septinta (58,76 sek.), bendrojoje įskaitoje užėmė 15 vietą ir jau pasitraukė iš varžybų.

Silvestras Guogis 400 m b. b. pusfinalyje distanciją įveikė per 51,15 sek. ir, bendrojoje įskaitoje užėmęs 20 vietą tarp 24 dalyvių, irgi baigė savo pasirodymą.

Agnė Šerkšnienė vakar 400 m bėgimo rungties antrajame pusfinalyje finišavo paskutinė, septinta (aštuntoji bėgikė iš Lenkijos startuodama suklydo ir buvo diskvalifikuota), o bendrojoje įskaitoje užėmė 15 vietą (53,07 sek.) ir baigė savo pasirodymą Helsinkyje.

Moterų 3000 m kliūtinio bėgimo pusfinalyje Vaida Žūsinaitė vakar pagerino asmeninį rekordą - 9:58,37. Savo bėgime ji finišavo devinta, bendrojoje įskaitoje buvo 19-a (aplenkė septynias varžoves) ir į finalą nepateko. Vaida tapo antrąja Lietuvos bėgike, šią distanciją įveikusi greičiau nei per 10 minučių.

Vyrų trišuolio sektoriuje nesėkmingai pasirodė Mantas Dilys - atrankos varžybose visi trys jo bandymai buvo neįskaityti.