LENGVOJI ATLETIKA

L.Grinčikaitė liko su "mediniu" medaliu

2007 07 14 0:00

Vengrijos Debreceno mieste vykstančių Europos jaunimo (iki 23 metų) lengvosios atletikos pirmenybių 100 metrų bėgimo finale dėl prizinės vietos kovojusi klaipėdietė Lina Grinčikaitė nuotolį įveikė ketvirta ir liko su "mediniu" medaliu.

Per atrankos ir pusfinalio bėgimus Lina dukart gerino šio sezono asmeninį rezultatą (11,52 sek. ir 11,48), o vakar finale trenerio Edmundo Norvilo auklėtinė distanciją įveikė per 11,69 sek. ir viena šimtąja sekundės dalimi atsiliko nuo "bronzą" iškovojusios prancūzės Myriamos Soumare (11,68). Aukso medalį iškovojo vokietė Venera Sailer (11,66), "sidabras" atiteko britei Montell Douglas (11,66).

Po finalo kelias valandas pailsėjusi vėlai vakare Lina Grinčikaitė kartu su Lina Andrijauskaite dalyvavo 200 m bėgimo rungties atrankos varžybose.

20 km sportinio ėjimo rungtyje aštuntąją vietą užėmė ir asmeninį rekordą pagerino Brigita Virbalytė - 1:36:38. Ši ėjikė jau ketvirtą kartą užima vietas pirmajame dešimtuke (2001 metų pasaulio jaunių

čempionate buvo penkta, 2003 metų Europos jaunimo pirmenybėse - ketvirta, o 2004 metų pasaulio jaunimo čempionate - devinta).

Nugalėjo rusė Tatjana Šemiakina (1:28:48), ji pasiekė čempionatų rekordą.

Pasaulio jaunių (iki 18 metų) lengvosios atletikos čempionate Čekijoje penktadienį sėkmingai kvalifikacinėse 200 m bėgimo varžybose startavo Mindaugas Baliukonis. Jis distanciją nubėgo per 21,82 sek. ir, užėmęs šeštąją vietą tarp 73 dalyvių, pateko į pusfinalį.