L.Grinčikaitė universiadoje iškovojo sidabrą

2013 07 08 20:39
Lina Grinčikaitė. AFP/Scanpix nuotrauka

Kazanėje vykstančioje XXVII vasaros universiadoje kovas tęsia lengvaatlečiai.

Rytinėse varžybose dalyvavo tik vienas Lietuvos atstovas Justinas Beržanskis, kuris sėkmingai įveikė 3000 metrų kliūtinio bėgimo atranką ir pateko į finalą. Vakarinėje programoje startavo penki lietuviai.

Moterų 400 metrų barjerinio bėgimo atrankos varžybos vyko kiek neįprastomis oro sąlygomis. Antrojo bėgimo dalyvės, tarp kurių buvo ir Eglė Staišiūnaitė, distanciją įveikti turėjo stipriai lyjant. Sportininkės iki teisėjui duodant startą stovėjo apie 10 minučių, todėl bėgti turėjo sušalusios ir sušlapusios. Po šio bėgimo visos rungtys buvo nutrauktos.

Savo atrankos bėgime E.Staišiūnaitė atbėgo ketvirta, distanciją įveikusi per 59,99 sekundes, bei į finalą nepateko. Rungties finale startuos po dvi greičiausias trijų bėgimų dalyves ir dvi geriausius laikus parodžiusios, tačiau į dvejetuką nepatekusios lengvaatletės. Universiadoje lietuvei atiteko 13 vieta. E.Staišiūnaitės asmeninis rekordas - 56,58 sek. Šiame sezone lietuvė distanciją buvo įveikusi per 57,75 sek.

Užtikrintai į moterų 100 metrų rungties finalą pateko Lina Grinčikaitė. Lietuvė distanciją įveikė 11,43 sekundes, laimėjo trečiąjį pusfinalio bėgimą ir su antru rezultatu pateko į finalą. Pusfinalyje geresnį laiką pademonstravo tik amerikietė Aurieyall Scott, atbėgusi per 11,38 sekundes. L.Grinčikaitės asmeninis rekordas – 11,18 sek., kurį pasiekė Londono olimpinių žaidynių atrankos etape.

Finaliniame bėgime L.Grinčikaitė atbėgo per 11,32 sek., ir iškovojo sidabro medalį. Šis medalis – paskutinis, kurio trūko lietuvei iki pilnos apdovanojimų kolekcijos. Sprinterė 2009 metais Belgrade vykusioje universiadoje tapo čempione, o 2011 metais Šenžene iškovojo bronzą. Kazanėje nugalėtoja tapo A.Scott, distanciją įveikusi per 11,28 sekundes.

Analogiškos vyrų rungties finale varžysis ir Rytis Sakalauskas. Lietuvis antrame pusfinalio bėgime finišavo trečias ir su šeštu rezultatu tarp visų dalyvių pateko į finalą. Lengvaatletis nuotolį įveikė per 10,37 sek. Finaliniame bėgime R.Sakalauskas pakartojo asmeninį sezono rekordą, atbėgęs per 10,30 sek., tačiau liko septintas. Nugalėtoju tapo PAR sprinteris Anaso Jobodwana, kuris distanciją įveikė per 10,10 sek. Prieš dvejus metus vykusioje universiadoje R.Sakalauskas iškovojo sidabrą.

800 metrų bėgimas itin sėkmingai susiklostė abiem Lietuvos atstovėms Natalijai Piliušinai ir Eglei Balčiūnaitei. Pirmame pusfinalio bėgime bėgusi N.Piliušina distanciją įveikė per 2 minutes 1,59 sekundes, pagerino asmeninį rekordą ir pateko į finalą. Vis dėlto lietuvei iki pasaulio čempionato normatyvo pritrūko vos 0,09 sekundės.

B normatyvą įvykdė kita lietuvė – E.Balčiūnaitė. Vidutinių nuotlių bėgikė 800 metrų atbėgo per 2 minutes ir 1,33 sekundes bei su ketvirtu rezultatu pateko į finalą. Savo bėgime lietuvė buvo antra. Taip greitai E.Balčiūnaitė nebėgo nuo 2010 metų sezono.