Lengvaatlečiai Berlyne stebuklų nerodo

2009 08 17 0:00
Ėjikė K.Saltanovič planetos pirmenybėse pateko į aštuntuką.
Tomio Gaubio (ELTA) nuotrauka

Vokietijos sostinėje Berlyne šeštadienį prasidėjusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate Lietuvos sportininkai kol kas įspūdingų rezultatų nedemonstruoja.

Per pirmąsias dvi varžybų dienas mūsiškiai liko toli nuo medalių. Vienintelė ėjikė Kristina Saltanovič pateko į geriausiųjų aštuntuką.

34 metų K.Saltanovič 20 km distanciją Berlyno gatvėmis nužingsniavo per 1 val. 31 min. 23 sek. ir pagerino asmeninį sezono rekordą. Šis laikas garantavo jai 8 vietą. K.Saltanovič prieš ketverius metus planetos pirmenybėse Helsinkyje buvo 12-a.

Kukliau pasirodė kita Lietuvos ėjikė 24-erių Brigita Virbalytė. Pasaulio čempionato debiutantė nuotolį įveikė per 1 val. 36 min. 28 sek. ir finišo liniją kirto 24-a tarp 37 iš 48 varžybas baigusių sportininkių.

Pirmąją vietą iškovojo Pekino olimpinių žaidynių čempionė 24 metų rusė Olga Kaniskina (1:28:09). Ji 49 sek. aplenkė airę Olive'ą Loughnane ir 1 min. 1 sek. - kinę Hong Liu.

Vyrų 20 km sportinio ėjimo rungtyje nesėkmingai pasirodė Vilius Mikelionis. 24 metų ėjikas trasoje sugaišo 1 val. 32 min. 53 sek. ir finišavo paskutinis - 45-as. Čempionu tapusiam rusui Valerijui Borčinui lietuvis pralaimėjo net 14 min. 12 sekundžių.

Vakar Berlyne startavusios trys Lietuvos sportininkės savo pasirodymą baigė jau kvalifikacinėse varžybose.

Praėjusiais metais septynkovę į rutulio stūmimą iškeitusi Austra Skujytė liko 17-a tarp 28 dalyvių. Ji įrankį nustūmė 17,86 m ir 11 cm pagerino asmeninį rekordą. Iki finalo A.Skujytei pritrūko 25 centimetrų.

Irina Krakoviak 800 m nubėgo per 2 min. 4,26 sek. ir tenkinosi 24 vieta tarp 43-ų sportininkių.

Kvalifikacinių varžybų barjero neįveikė ir ieties metikė Indrė Jakubaitytė. Lietuvė ietį nuskraidino 55,86 m ir liko tik 24-a tarp 31-os sportininkės. Iki finalinio dvyliktuko I.Jakubaitytei trūko net 3,78 metro.

Nesėkmingą lietuvių sekmadienio pasirodymą baigė trišuolininkas Mantas Dilys. Trišuolio sektoriuje jis nušoko 16,09 m ir liko 36-tas tarp 46 dalyvių.