LENGVOJI ATLETIKA

Lengvaatlečiai pakilo į kitą lygį

2009 06 23 0:00
Iš septynkovininkės tapusi rutulio stūmike A.Skujytė nudžiugino ne tik pergale, bet ir išskirtiniu stabilumu.

Mūsų šalies lengvaatlečių komanda tapo stipriausia Europos II diviziono komandinėse pirmenybėse ir iškovojo teisę varžytis antrajame pagal pajėgumą Europos lygos turnyre.

Slovakijos Banskos mieste vykusiame čempionate Lietuvos komanda surinko 216 taškų. Antrąją vietą užėmė Airija (200,5 tšk.), trečiąją - Latvija (181 tšk.). Be lietuvių, kelialapį iškovojo ir airiai. Abi šalys kitą sezoną pirmojoje lygoje pakeis Šveicariją ir Serbiją.

Iš lietuvių pirmąsias vietas atskirose rungtyse iškovojo beveik vien moterys: Irina Krakoviak (1500 m - 4:15,15), Rasa Drazdauskaitė (5000 m - 16:25,23), Austra Skujytė (rutulys - 17,21 m), Lina Grinčikaitė (100 m - 11,59 sek.), Agnė Orlauskaitė (400 m - 53,44 sek.), Zinaida Sendriutė (diskas - 56,63 m) ir Povilas Mykolaitis (šuolis į tolį - 7,89 m).

Nudžiugino mūsų šalies estafečių rinktinės - Lietuva laimėjo ir vyrų, ir moterų 4x100 m bėgimus. Vyrų rinktinė (Egidijus Dilys, Rytis Sakalauskas, Žilvinas Adomavičius, Aivaras Pranckevičius) pasiekė naują šalies rekordą - 40,19 sekundės. Moterų (Silvija Peseckaitė, L.Grinčikaitė, Sonata Tamošaitytė, Audra Dagelytė) rezultatas - 44,79 sekundės. Pergalę iškovojo ir 4x400 m estafetėje dalyvavusios Lietuvos bėgikės (Aina Valatkevičiūtė, Eglė Balčiūnaitė, Kristina Jasinskaitė ir A.Orlauskaitė) - 3:36,15.

Beje, sprinterė L.Grinčikaitė, 200 m nubėgusi per 23,82 sek., pasiekė geriausią sezono rezultatą Lietuvoje ir užėmė antrąją vietą. Asmeninį rekordą bei geriausią sezono rezultatą Lietuvoje pasiekė trečiąją vietą 100 m barjerinio bėgimo rungtyje užėmusi S.Tamošaitytė (13,52 sek.). Rutulio stūmikė A.Skujytė nudžiugino fenomenaliu stabilumu - visi keturi jos bandymai skyrėsi vos keliais centimetrais (17,15 m; 17,20; 17,18; 17,21).