LENGVOJI ATLETIKA

Lengvaatlečiai sezoną baigė pakiliai

2007 10 09 0:00

Sekmadienį Stokholme vykusiose tarptautinėse sportinio ėjimo varžybose, kartu ir Švedijos bei Lietuvos 50 km čempionatuose, nugalėtoju ir Lietuvos čempionu tapo Tadas Šuškevičius - 3.57:48.

Olimpinis kelialapis

T.Šuškevičius pagerino asmeninį rekordą ir, įvykdęs olimpinį A normatyvą, iškovojo kelialapį į 2008-ųjų Pekino žaidynes. Trečiąją vietą (antrąją Lietuvos čempionate) užėmė pirmą kartą šioje distancijoje startavęs Ričardas Rekstas (4.08:46). Trečias pajėgus Lietuvos ėjikas Darius Škarnulis (12-ąją vietą pasaulio čempionate užėmusio Donato Škarnulio brolis dvynys) po 20 km buvo diskvalifikuotas.

Jurbarkas sveikino V.Alekną

Savaitgalį Jurbarke vykusiomis tradicinėmis tarptautinėmis varžybomis mūsų šalies lengvaatlečiai baigė šių metų sezoną.

Kaip jau įprasta, matomiausia renginio figūra Jurbarke buvo tituluotasis disko metikas Virgilijus Alekna, kuris po nesėkmingo pasirodymo pasaulio čempionate Osakoje (užimta 4-oji vieta) prisipažino, jog šiuos metus norėtų išbraukti iš atminties. Tačiau Jurbarke surengtų varžybų organizatoriai buvo ramūs - į šį turnyrą V.Alekna visada atvyksta. Atvyko ir šį sykį. Ne tik dėl žiūrovų. Dukart olimpinis čempionas ne sykį yra minėjęs, kad į paskutines sezono varžybas Jurbarke jis kasmet vykstąs, nes ten puiki aplinka ir varžybų nuotaika visada būna šventinė.

Virgilijus diską nusviedė toliausiai - 64,22 metro. Antras liko Andrius Gudžius, kurio perpus lengvesnis (1 kg) įrankis nuskriejo 56,44 metro. Trečias - Mažvydas Butkus (54,63 m), irgi sviedęs kilogramą sveriantį diską.

Kauniečių fiesta

Ieties metimo rungtį laimėjo panevėžietė Viktorija Barvičiūtė (41,45 m) ir klaipėdietis Valentas Voveris (69,97 m). Be konkurencijos varžybose dalyvavusios šalies čempionės kaunietės Indrės Jakubaitytės ietis nuskriejo 52,91 metro.

Kauniečiai laimėjo ir šuolio į tolį bei visas bėgimo rungtis: šuolių nugalėtojai - Indrė Sabaliauskaitė (5,04 m) bei Andrius Gricevičius (7,10 m); 100 m - Audra Dagelytė (12,44 sek.) ir Žilvinas Adomavičius (11,13 sek.); 200 m - Edita Lingytė (26,65) bei Ž.Adomavičius (23.83); 400 m - Jūratė Kudirkaitė (58,07) ir Audrius Šimkevičius (50,08).