Lenktynės su Kalėdų Seniais

2008 12 29 0:00
Iš pradžių Kalėdų Seniai bėgo pirmieji, bet vėliau viską lėmė meistriškumas.
Nuotrauka: © "Lietuvos žinios"

Šeštadienį Vilniuje šalia "Žalgirio" stadiono startavęs 33-iasis naujametis bėgimas atsitiktinį prašalaitį privertė net atsilošti: šitoks būrys Kalėdų Senių - ir visi bėga!

Įdomiausia, kad nuo 1976-ųjų kasmet rengiamas bėgimas šiemet buvo gausiausias per visus nepriklausomybės metus. Į trasą pasileido per 800 bėgikų profesionalų ir mėgėjų, tarp jų - beveik 300 Kalėdų Senių. Iš pradžių jie bėgo pirmieji, bet vėliau viską lėmė meistriškumas.

Vieni sportininkai pasirinko 12 km trasą, kiti - 5 km. Ilgiausią nuotolį greičiausiai įveikė 24 metų Marius Diliūnas iš Pakruojo (36:27), o moterų elito nugalėtoja tapo 27-erių olimpietė iš Šiaulių maratonininkė Rasa Drazdauskaitė (40:47), bendrojoje įskaitoje Rasa užėmė 19-ąją vietą. Abu bėgikai laureatais tapo antrus metus iš eilės. Tarp vyrų antrąją vietą užėmė vilnietis Tomas Matijošius (36:51), trečias buvo kaunietis Aurimas Skinulis (37:31). Moterų grupėje antrąją ir trečiąją vietas užėmė orientacininkės, atitinkamai Inga Kazlauskaitė, atstovaujanti Švedijos klubui "Uppsala" (44:44), ir vilnietė Rasa Ptašekaitė (47:55).

5 km distanciją greičiausiai nubėgo vilniečiai - 21-erių Andrejus Jegorovas (15:13) ir septyniolikmetė Lina Batulevičiūtė (18:59).

Su didžiuliu sporto gerbėjų būriu bėgusiam vyriausiam dalyviui vilniečiui Vladui Levickui jau 86-eri. Jis nebe pirmus metus nusipelnė išskirtinio organizatorių dėmesio ir pagyrų.

Tarp dalyvių mirgėjo ir gerai pažįstamų politikų, visuomenės veikėjų veidai. Bėgo ir meno atstovų, tarp jų bene ryškiausia figūra - aktorius Rolandas Kazlas. Tradicinio naujamečio bėgimo pagrindinis rengėjas, praeityje puikus bėgikas, dabar - "Žalgirio" stadiono direktorius Jonas Grigas "Lietuvos žinioms" užsiminė, kad tokie dalyviai kaip R.Kazlas suteikia renginiui ypatingo šarmo. Pasak J.Grigo, ne pirmus metus šiame bėgime dalyvaujantis charizmatiškasis aktorius kaskart demonstruoja puikią sportinę formą. Ir šį kartą 12 km jis įveikė su pirmuoju šimtuku - užėmė 73-ąją vietą (47:11).

Paklaustas, kaip pavyko į renginį prisivilioti šitiek Kalėdų Senių, kurie, atrodytų, po daugybės vizitų Kūčių naktį su didžiuliais dovanų maišais ant pečių turėtų benk kelias dienas suvirtę ant sofų ilsėtis, J.Grigas atsakė: "Šis bėgimas labai populiarus. Juk ne kiekvienas gali galynėtis su olimpiečiais. Čia yra puiki proga išbandyti jėgas visokio lygio ir iš įvairių mūsų šalies kampelių suvažiavusiems bėgikams. Džiugu, kad sulaukėme nemažai užsieniečių - bėgikų ir Kalėdų Senių. Mat mūsų renginys yra vienas iš dviejų bėgimų, įrašytų į tarptautinį kalendorių. Kitas Lietuvoje organizuojamas ir taip pat populiarus tarptautinis bėgimas - Vilniaus maratonas".