LENGVOJI ATLETIKA

Lietuvės gelbėjosi per paskutinę rungtį

2012 03 12 6:00

Šarlotėje (JAV, Šiaurės Karolinos valstija) surengtame šiuolaikinės penkiakovės pasaulio taurės varžybų pirmajame etape Laura Asadauskaitė užėmė ketvirtąją vietą.

Antra moterų varžybose dalyvavusi lietuvė 19-metė Gintarė Venčkauskaitė finale buvo 22-a tarp 36 atlečių. Įdomu, jog po pirmųjų rungčių mūsų moterys užėmė daug žemesnes pozicijas ir tik varžybų pabaigoje jos sugriebė daug brangių taškų.

Atsispyrė finišuodamos

Geriausia 2011 metų Lietuvos sportininke pripažinta 28-erių  L.Asadauskaitė tik po paskutinės rungties (kombinuotos - šaudymo ir bėgimo) šoktelėjo į viršų ir atsidūrė visai šalia prizininkių pakylos (5384 taškai). Aukso medalį iškovojo olimpinė čempionė vokietė Lena Schoneborn (5492 tšk.), sidabras atiteko britei Mhairi Spence (5456), bronza - baltarusei Anastasijai Prokopenko (5416). L.Asadauskaitė fechtavimo varžybose pelnė 856 tšk. (11 vieta), plaukdama surinko 1128 tšk. (18 vieta), joti sekėsi dar blogiau - 1080 tšk. ir 25 vieta. Laura sužibo paskutinėje rungtyje, kuri ją visada gelbėja: kroso ir šaudymo dvikovėje buvo antra (pelnė 2320 tšk.) ir bendrojoje įskaitoje šoktelėjo į elito penketuką.

G.Venčkauskaitė po pirmosios, fechtavimo, rungties žengė tik 32-a (664 tšk.), tad ji irgi verta pagyrų, kad galutinėje įskaitoje sugebėjo stryktelėti į viršų per dešimt laiptelių (5116 taškų). Plaukimo varžybose Gintarė finišavo penkiolikta (1144 tšk.), jojimo - 23-ia (1092), o kombinuotoje kroso ir šaudymo rungtyje užėmė aštuntąją poziciją (2216 taškų).

Nuo 2011-ųjų Rusijai atstovaujanti 24-erių Donata Rimšaitė pasaulio taurės varžybų pirmajame etape užėmė devintąją vietą (5324 taškai).

Iš trijų - tik vienas

Vakar vykusiame vyrų varžybų finale iš trijų lietuvių startavo tik vienintelis atrankos barjerą įveikęs 24-erių Justinas Kinderis.

Kvalifikacijos varžybose jis surinko 4596 taškus ir A grupėje užėmė ketvirtąją vietą (iš viso atrankoje startavo 99 atletai). Toje pačioje grupėje startavęs 23-ejų Paulius Aleksandravičius (4524 tšk.) liko keturioliktas (iki finalo pritrūko 40 taškų). Prasčiausiai sekėsi Pekino žaidynių olimpiniam vicečempionui 39-erių Edvinui Krungolcui - jis surinko tik 4160 taškų ir C grupėje liko 27-as. Olimpinius taškus bandančiam surinkti Edvinui vis mažiau vilčių lieka pelnyti olimpinį kelialapį į Londoną. Šiuo atžvilgiu J.Kinderio situacija daug geresnė. Justinas jau yra sukaupęs apie du trečdalius olimpinių taškų. Likusią dalį jis surinktų, jei dalyvaudamas svarbiausiose varžybose patektų į geriausiųjų penkioliktukus.

Vakar finale po pirmosios rungties J.Kinderis žengė 26-as.

Antrasis pasaulio taurės etapas vyks ateinantį savaitgalį Brazilijoje.