LENGVOJI ATLETIKA

Lietuviai Pekine kol kas nežiba

2015 08 25 6:00
Eglė Staišiūnaitė Pekine įvykdė olimpinį normatyvą. Alfredo Pliadžio nuotrauka

Kinijos sostinėje Pekine įsibėgėjusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate Lietuvos sportininkai kol kas kalnų neverčia.

Per tris pirmąsias varžybų dienas Pekine startavo 4 iš 12 lietuvių lengvaatlečių, bet puikiais rezultatais pasigirti jie kol kas negali.

Antrame dešimtuke

Pirmoji Pekino nacionaliniame stadione pasirodė 22 metų trišuolininkė Dovilė Dzindzaletaitė, debiutavusi pasaulio pirmenybėse. Moterų trišuolio atrankos varžybose dalyvavo 28 sportininkės, o kvalifikacinis finalo normatyvas buvo 14,25 m.

Geriausiu, pirmuoju bandymu D. Dzindzaletaitė nušoko 13,58 m. Antruoju bandymu lietuvė nušoko 12,51 m, o trečiasis mėginimas nebuvo įskaitytas. Bendroje įskaitoje D. Dzindzaletaitė užėmė 19 vietą tarp 28 sportininkių. Šios rungties pasaulio čempione tapo Kolumbijos atletė Caterine Ibarguen. Jos rezultatas – 14,90 m.

Vyrų 20 km sportinio ėjimo varžybose finišo nepasiekė 21 metų lietuvis Marius Šavelskis. Jis gavo tris įspėjimus ir buvo diskvalifikuotas. Geriausiai pasirodė Ispanijos ėjikas Miguelis Angelis Lopezas (1:19:14).

Ketvirtame pasaulio čempionate dalyvaujanti 30-metė disko metikė Zinaida Sendriūtė taip pat liko už finalinio dvyliktuko ribos. Moterų disko metimo atrankos varžybose vakar Z. Sendriūtė diską numetė 60,33 m ir užėmė 13 vietą. Iki finalo lietuvei pritrūko tik 39 cm.

Pranoko lūkesčius

Moterų 400 m barjerinio bėgimo varžybose 22 vietą tarp 37 dalyvių užėmusi 26-erių Eglė Staišiūnaitė tikino, kad toks rezultatas pranoko jos pačios lūkesčius.

Atrankos bėgime Eglė pasiekė asmeninį rekordą – 56,17 sek. Toks laikas jai leido ne tik patekti į pusfinalį, bet ir užsitikrinti vietą Rio de Žaneiro olimpiadoje.

Pusfinalyje E. Staišiūnaitei sekėsi prasčiau. Distanciją ji įveikė per 56,48 sek. ir tenkinosi 22 vieta. Iki finalinio aštuntuko lietuvei trūko net 1,62 sek.

Nepaisant to, bėgikė liko patenkinta savo pasirodymu, mat į čempionatą pateko tik gavusi vardinį kvietimą, o pagal geriausią laiką prieš varžybas ji lenkė vos vieną varžovę.

„Vyliausi patekti į pusfinalį, bet tikrai nesitikėjau pasiekti asmeninio rekordo ir laimėti kelialapio į olimpiadą, – po varžybų prisipažino E. Staišiūnaitė. – Tiesa, man kol kas stinga stabilumo.„

Usainas Boltas/AFP/Scanpix nuotrauka

U. Boltas turi parako

Populiariausia lengvosios atletikos rungtimi laikoma 100 m sprinto varžybos. Čia ir vėl triumfavo tituluotas Jamaikos sprinteris Usainas Boltas. 100 metrų jis nuskriejo per 9,79 sek. ir vos viena šimtąja sekundės aplenkė amerikietį Justiną Gatliną (9,80 sek.). Bronza atiteko dviem sprinteriams, užfiksavusiems identišką laiką – amerikiečiui Trayvonui Bromelliui bei kanadiečiui Andre De Grassei (9,92 sek.).

Šie metai U. Boltui iki tol nebuvo sėkmingi. Jamaikietis dėl traumos prieš pasaulio pirmenybes dalyvavo tik trejose varžybose, o geriausias jo laikas buvo 9,87 sek.

„Tai buvo sunkiausios varžybos mano karjeroje, nes jaučiau milžinišką J. Gutlino konkurenciją. Turėjau problemų dėl traumos, todėl netrūko abejojančių, ar galiu būti toks pat greitas, kaip anksčiau. Tačiau apgyniau pasaulio čempiono titulą ir jaučiuosi fantastiškai„, – kalbėjo 29 metų U. Boltas.

Moterų 100 m sprinto rungties auksas taip pat iškeliavo į Jamaiką. Greičiausiai bėgo šios šalies sprinterė Shelly-Ann Frasser-Pryce (10,76 sek.). Antra liko Olandijos atstovė Dafne Schippers (10,81 sek.), trečia – amerikietė Tori Bowie (10,86 sek.).

Po trečiosios varžybų dienos medalių įskaitoje pirmavo pajėgiais stajeriais garsėjanti Kenijos rinktinė. Šios šalies atletai iškovojo po 2 aukso, sidabro ir bronzos apdovanojimus. Antroje vietoje rikiavosi Jamaika (2 aukso ir 1 bronzos), trečioje – Didžioji Britanija (2 aukso).