LENGVOJI ATLETIKA

Lietuvių viltis užgesino traumos

2011 03 07 0:00
Šuolininką P.Mykolaitį nuo bronzos medalio skyrė vos 3 centimetrai.

Sekmadienį, paskutinę Europos lengvosios atletikos uždarųjų patalpų čempionato Prancūzijos sostinėje dieną, du mūsų šalies sportininkai dėl traumų buvo priversti trauktis iš kovos dėl medalių.

Iš Paryžiaus devyni Lietuvos sportininkai šiandien parsiveža vieną - sidabro - medalį. Jį penktadienį iškovojo daugiakovininkė Austra Skujytė. Tai pirmasis lietuvių medalis Europos uždarųjų patalpų čempionatuose dalyvaujant nacionalinei komandai.

"Austra pelnė medalį, o keturi sportininkai pateko į finalą - tai geras rezultatas", - taip mūsiškių pasirodymą įvertino Lietuvos lengvosios atletikos federacijos Trenerių tarybos pirmininkas Kęstutis Jezepčikas.

Tikslą pasiekė

Iš mūsiškių sekmadienį paskutinė startavo Eglė Balčiūnaitė. 22 metų sportininkė finale 800 m bėgimo nuotolį įveikė per 2 minutes 04,86 sekundės ir užėmė šeštąją vietą. Pusę distancijos Eglė bėgo antra tarp šešių dalyvių.

"Eglė pasirinko agresyvią taktiką, bandė kovoti dėl medalio, - sakė K.Jezepčikas. - O laimėjo kitokią taktiką pasirinkusi rusė. Ji iš pradžių buvo paskutinė, bet paskui visas aplenkė ir tapo čempione. 800 m bėgimas - tarsi šachmatai."

Europos čempionato aukso medalį pelniusi rusė Jevgenija Zinurova (2:00,19) aplenkė britę Jennifer Meadows (2:00,50) ir savo tautietę Juliją Rusanovą (2:00,80). Jos užėmė atitinkamai antrąją ir trečiąją vietas. "Patekti tarp šešių stipriausių bėgikių buvo pagrindinis mano tikslas šiame čempionate", - pasibaigus pusfinaliui kalbėjo Europos uždarųjų patalpų pirmenybėse pirmą kartą dalyvavusi sportininkė. Pusfinalyje nuotolį ji nubėgo per 2 minutes 02,44 sekundes, o kvalifikacinėse varžybose - per 2 minutes 03,74 sekundės.

Nutarė nerizikuoti

Nekantriai visi vakar laukė ir 60 m bėgimo finalo, kuriame turėjo varžytis sprinterė Lina Grinčikaitė. Per vieną atrankos bėgimų ji finišavo trečia, pasiekė asmeninį rekordą - 7,28 sekundės. Pusfinalyje Lina vėl pagerino asmeninį rekordą (7,27 sek.) ir pateko į finalą, bet čia jos neišvydome.

"Prieš čempionatą nenorėjome kalbėti - L.Grinčikaitė turėjo kojos traumą, buvo įplyšusios raumens skaidulos, bet išsigydė. Tačiau šeštadienį po pusfinalio bėgimo ji pajuto skausmus. Treneriai nenorėjo rizikuoti Linos sveikata, todėl finale sportininkė nepasirodė", - pakomentavo situaciją K.Jezepčikas. L.Grinčikaitei tai buvo jau ketvirtas Europos uždarųjų patalpų čempionatas.

Koją pakišo kartis

Dėl traumos septynkovės varžybų nebaigė Darius Draudvila. Sportininkas ją patyrė per šeštą septynkovės rungtį - šuolius su kartimi. Jis įveikė 4,30 m aukštį ir toliau nešoko. Nedalyvavo ir paskutinėje - 1000 m bėgimo - rungtyje. Taigi lietuvis, surinkęs 5073 taškus galutinėje įskaitoje, liko keturioliktas.

Aukso medalį septynkovėje iškovojo baltarusis Andrejus Kravčenka (5282 tšk.). Jis aplenkė šeimininką Nadirą El Fassi (6237 tšk.) ir čeką Romaną Šebrlę (6178 tšk.).

Po penkių rungčių D.Draudvila buvo ketvirtas, o per šeštąją pelnė 702 taškus ir nusmuko į dešimtąją poziciją. 60 metrų nuotolį lietuvis įveikė antras (918 taškų), šuolių į tolį (7,40 m; 910 tšk.) ir rutulio stūmimo (15,08 m; 795) rungtyse buvo penktas, šuolių į aukštį - devintas (1,97 m; 776), 60 m barjerinį bėgimą baigė penktas (8,04 sek. 972), o šuolių su kartimi rungtyje liko 14-as (4,30; 702).

Nuo medalio - 3 cm

Penktąją vietą šuolių rungtyje šeštadienį užėmė Povilas Mykolaitis. Jį nuo bronzos medalio skyrė vos 3 centimetrai. Sėkmingiausiu - šeštuoju - bandymu Lietuvos lengvaatletis nuskriejo 7,97 metro. Aukso medalio savininku tapo vokietis Sebastienas Bayeris (8,16 m), sidabro apdovanojimą pelnė prancūzas Kafetienas Gomisas (80,3 m), o bronzą - danas Mortenas Jensenas (8,00 m).

Šeštadienį vyrų 60 m bėgimo atrankos varžybų etapą sėkmingai įveikė ir tarp šešiolikos pusfinalio dalyvių pateko Rytis Sakalauskas. Lietuvos sprinterio laikas - 6,70 sekundės (pakartotas asmeninis rekordas). Pusfinalyje Ryčio rezultatas buvo 6,71 sekundės ir į finalą jis nepateko. Galutinėje įskaitoje lietuvis užėmė penkioliktąją vietą.