LENGVOJI ATLETIKA

Lietuvos ėjikės nuvylė

2006 08 10 0:00
Švedė Carolina Kluft apgynė Europos septynkovės čempionės titulą.

Švedijoje vykstančiame Europos lengvosios atletikos čempionate vakar varžėsi dvi Lietuvos ėjikės

Sonata Milušauskaitė 20 km distanciją įveikė per 1:30,21 val. ir užėmė priešpaskutinę vietą. Nuo nugalėtojos baltarusės Rytos Turavos ji atsiliko 9,12 min. Kita lietuvė Kristina Saltanovič varžybų nebaigė.

Antradienio vakarą pasibaigusiose septynkovės varžybose nepasisekė Viktorijai Žemaitytei. Ji užėmė 23-iąją vietą. Skaudant Achilo sausgyslei rungtyniavusi 21 metų Lietuvos sportininkė paskutinėje rungtyje - 800 m bėgimo varžybose - sugaišo 2:22,76 min. ir, surinkusi 761 tašką, užėmė 22-ąją vietą tarp varžybas baigusių 26 (startavo 31-a) septynkovininkių. Iš viso Žemaitytė surinko 5694 taškus ir 93 taškais atsiliko nuo savo geriausio šio sezono rezultato.

Septynkovės čempionės titulą apgynė olimpinė ir pasaulio čempionė švedė Carolina Kluft. Ji surinko 6740 taškų ir 317 taškų aplenkė tik po paskutinės rungties į antrąją vietą pakilusią olandę Karin Ruckstuhl (prieš ketverius metus buvo tik 14-a). Bronzos medalis atiteko praėjusių metų Europos jaunimo (iki 23 metų) vicečempionei vokietei Lilli Schwarzkopf.

Šiandien Geteborge startuos didžiausia Lietuvos viltis kovoje dėl medalių - disko metikas Virgilijus Alekna. Jo laukia kvalifikacinės varžybos. 3000 m bėgimo varžybose dalyvaus Rasa Troup.