LENGVOJI ATLETIKA

Lietuvos golbolininkai iškovojo sidabrą

2008 09 15 0:00

Pekino parolimpinių žaidynių golbolo (aklųjų riedulio) finale dėl aukso medalių vakar kovojusi pasaulio ir Europos čempionė Lietuvos vyrų rinktinė tenkinosi sidabro medaliais.

Mūsų komandos varžovė finale buvo šeimininkė Kinijos ekipa. Kinams pralaimėta po atkaklios kovos 8:9. 5 įvarčius Lietuvos rinktinei pelnė Marius Zibolis, 3 - Genrikas Pavliukianecas. Bronzos apdovanojimai teko Švedijos komandai, kuri mače dėl trečiosios vietos 5:2 nugalėjo JAV rinktinę.

Šeštadienį pusfinalyje lietuviai 10:3 sutriuškino švedus. 7 įvarčius nugalėtojams pelnė Genrikas Pavliukianecas, 2 Nerijus Montvydas, 1 - Marius Zibolis. Kinijos golbolo rinktinė pusfinalyje 4:0 įveikė amerikiečius.

Šeštadienį mačą dėl penktosios vietos Lietuvos moterų tinklinio sėdint rinktinė per valandą 0:3 (16:25, 16:25, 19:25) pralaimėjo Ukrainos komandai ir tarp aštuonių komandų užėmė šeštąją vietą. Autsaiderių mače Latvijos ekipa per pusantros valandos 3:2 (25:17, 10:25, 9:25, 25:19, 15:12) nugalėjo Japonijos tinklininkes ir tenkinosi septintąja pozicija.

Septintąją vietą lengvosios atletikos turnyro disko metimo rungtyje (negalios grupė F11/12) užėmė 2000 metų Sidnėjaus parolimpiados vicečempionas ir 2004 metų Atėnų parolimpinių žaidynių bronzos medalininkas Rolandas Urbonas. Geriausiu - trečiuoju - bandymu Lietuvos sportininkas diską nusviedė 44,41 m ir surinko 874 taškus.

Aštuntąją vietą moterų disko metimo rungtyje (negalios grupės F37-38) sekmadienį užėmė sidabrą rutulio stūmime Kinijos sostinėje iškovojusi Aldona Grigaliūnienė. Ji diską nusviedė 26,73 m ir surinko 902 taškus.

Sekmadienį vyrų 10 000 m bėgimo distancijos nebaigė septyni sportininkai, tarp kurių buvo 2004 metų Atėnų parolimpinių žaidynių maratono bronzos medalininkas Linas Balsys.